Turismifirma Arensburgi Reisid juhi
Margus Mölderi hinnangul jätkuks Saaremaal kliente 50kohalise lennuki tarvis.
Pärast Estonian Airi loobumist teenindab Avies Tallinn-Kuressaare
liini vaid 18kohalise lennukiga.
"Eks ta üks kurb sündmus oli," kommenteeris Mölder Estonian Airi otsust Tallinn-Kuressaare liinilennud majanduslikel kaalutlustel peatada, "see lennuliin oli raskel ajal tehtud. Saaremaa pealinn kannataks aastaringi 50kohalise lennuki ära. Selle täituvus oleks kogu aasta lõikes vähemalt 50-60%."
Mölder märkis, et Saaremaa lennuühendust häirivad ka ettearvamatud ilmastikuolud. Kui tõuseb tuul või udu, ei saa Kuressaare lennuväli reisijaid vastu võtta. Seega pole garanteeritud, et turistid suurüritustele nagu näiteks konverentsid lennukiga alati kohale jõuavad või sealt jälle õigeks ajaks koju saavad.
"Estonian Airi Saab oli muidugi pisut mugavam kui Aviesi lennuk," võrdles Mölder. Samas rääkis Aviesi kasuks see, et lennata sai kuuel päeval nädalas ning riiklikust dotatsioonist tingituna olid pileti hind konkurendi omast odavam.
Estonian Air sobis aga ärimeestele paremini, kuna tema lennuk lendas edasi Stockholmi. "Ka teised jätkulennu võimalused olid väga head," ütles Mölder. "Ärimeestele oli ikka väga mugav."
Mölderi sõnul tiirutas Saaremaa taevas rohkemgi konkurente kui Estonian Air ja Avies. Näiteks vedas Rootsist erilennukiga spaakliente Skyway ning Soomest Matkavekka. Mullu suvel lendas Helsingi-Kuressaare vahet ka Finnair.
"Estonian Airi Tallinna-Kuressaare liin tahaks suuremat reklaamitööd," ütles Mölder. Nende väheste kuudega, mil lennuk kaks korda nädalas lendas, lennuliin tuntuks veel ei saanud. Samas tunnistas Mölder, et 4000 hotelli- ning 1500 spaakohaga Saaremaa jääb mitmele omavahel konkureerivale lennufirmale kitsaks.
Seotud lood
Pärnu spa- ja konverentsikeskused OÜ
Tervise Paradiis, AS Sanatoorium Tervis ning AS Strand käivitavad käesoleva
aasta suveperioodil koostöös Rootsi lennufirmaga Skyways lennuliini
Stockholm-Pärnu.
Statistika andmete põhjal vähenes mullu
välisturistide arv Eesti majutusettevõtetes 3% võrra, see eest tuli siseturiste
16% juurde.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.