F-Secure'i tugikeskus palub
arvutikasutajatel pöörata tavapärasest enam tähelepanu e-postkasti saabunud
sõbrapäevaõnnitlustele, kuna just sel perioodil on küberkurjategijad eriti
aktiivsed, teatab ettevõte.
F-Secure'i edasimüügijuhi Raido Orumetsa sõnul ei tasuks kohe kõiki sõbrapäeva õnnitluskirju avada ega nendes sisalduvatele linkidele klikkida.
"Eelmistel aastatel olid sõbrapäeva paiku tõsised viirusepuhangud, mis näitab selgelt, et taolistel rahvusvahelistel sündmustel on küberkurjategijad eriti aktiivsed," märkis Orumets. Arvutikasutajad kipuvad nendel päevadel olema hoolimatumad ning kuna õnnitluskaarte liigub väga palju, siis kurjategijad loodavadki, et ka nende poolt viirustega täiustatud õnnitlused jõuavad märkamatult kasutajateni, kelle arvutid nakatatakse,"sõnas Orumets.
Praeguseks on juba leitud õnnitluskaarte, mis sisaldasid viirusi Vbs_Valentin.A ning San VBS worm. Sõbrapäevakaartidega saadetavate viiruste eesmärk on olnud juba aastaid tekitada kasutaja arvutis tagauks, mille abil oleks kurjategijatel lähitulevikus võimalus varastada kasutaja andmeid.
"Kui eelnevatel aastatel tuli enam tähelepanu pöörata õnnitluskaartidele, siis nüüd tuleks kasutajatel, kes soovivad saata õnnitlusi, kontrollida ka kohta, kust sõbrapäeva kaarte saata. Internetis on tuhandeid lehekülgi, kust on võimalik saata tasuta õnnitlusi oma sõpradele. Tuleks usaldada tuntud ja võib-olla ka eestimaised teenusepakkujaid," sõnas Orumets.
F-Secure soovitab laadida alla kõik uued viirusetõrje definitsioonid ning paigata Windowsi tarkvara.
Seotud lood
Arvutiturbe uurimisega tegelev firma Panda
Research hoiatab oma analüüsis uut tüüpi viiruste eest, mis suudavad kasutajate
pangakontodelt raha varastada, ilma et kasutaja seda märkaks, kirjutas Hillar
Aarelaid CERTist.
Euroopa Liidu kriminaliseerumisvastase
programmi raames loodud veebilehekülg hakkas levitama arvutiviirusi,
kirjutas internetiväljaanne The Inquirer.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.