EMT avalike suhete juht Kaja Pino ütles, et
eurotsoonist väljaspool toimub kõne pikkuse arvestamine kohaliku võrgu järgi
ning USAs maksutavad operaatorid ka kutsuvat tooni.
„Roaming-kõned on välismaal helistatud kõned, mitte Eestist välismaale helistamine. Ja mujal maailmas, kus eurohind ei kehti, toimub kõne pikkuse arvestamine selle täpsusega, mille annab ette kohalik võrk,“ selgitas Pino.
Ta rääkis, et kui tuua näiteks USA, siis AT T ja T-Mobile võrgus arvestatakse kõne kestust üheminutilise täpsusega ning operaator maksustab näiteks ka kutsuvat tooni, mis Eesti mobiilikasutaja jaoks on ilmselt täiesti harjumatu.
„Aga näiteks Peruus Nextel del Peru võrgus arvestatakse kõne kestust 1 sekundi täpsusega, kuid minimaalne kõne maksumus võrdub ühe minuti maksumusega. Kõne maksustamine ei sõltu sihtriigist (st sellest, millisesse riiki helistatakse), vaid ainult sellest, millises riigis ja millise operaatori võrgus helistaja asub – kehtivad selle võrgu tingimused,“ tõi Pino näiteid.
„EMT – ja ka teised Eesti mobiilsideoperaatorid – arvestavad Euroopa Liidus roaming-kõnesid 60 sekundi täpsusega alates roamingu euroregulatsiooni kehtimahakkamisest ehk siis 30. augustist 2007,“ rääkis avalike suhete juht.
„Eestist välismaale helistades arvestatakse kõne pikkust vastavalt kliendi valitud paketile – sekundi täpsusega pakettides sekundi, minuti täpsusega pakettides minuti täpsusega,“ ütles Pino.
Seotud lood
Eile tehti EMT klientidele vastamata
kõnesid numbritelt +88213220007, +88213220008 ja +88213220043. EMT soovitab
neile numbritele mitte tagasi helistada.
Bravocomi turundusjuht Palu Liivoja ütles
aripeav.ee-le, et roaming kõnede hinnad on määratud iga konkreetse
välisriigis tegutseva mobiilsideoperaatori poolt ning enamus neist peavad
kõnede üle arvestust 60 sekundilise täpsusega.
Elisa Eesti suhtekorraldusjuht Regina Salmu
ütles, et välisriigist kolmandasse riiki helistades sõltub kõnehind valitud
operaatori kehtestanud intervallist, kas 1, 30 või 60 sekundilise sammuga.
Tele2 turundusjuht Kristjan Seema ütles, et
vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele kehtestati möödunud aasta augusti lõpus
Euroopa Liidus häälkõnedele piirhinnad ning roaming kõnesid
arvestatakse minutilise täpsusega.
Kulla hind purustas oktoobris uued rekordid ja on kiiresti lähenemas 3000 dollari piirile. Novembri alguses tõi Donald Trumpi valimisvõit kullaturule küll suure päevase languse, kuid pikaajalist negatiivset mõju kullaturule ma ei näe. Pigem vastupidi.