Eile avaldatud Euroopa mobiilsideteenuste
hindade raportist võis välja lugeda, et rändlusteenuse (roaming'u)
kõneminuti hind on Eestis Euroopa kõige kallim.
Viimase aasta jooksul on hinnad Euroopas odavnenud, kõige odavam rändlusteenuse kõneminut on Küprosel (0,019 eurosenti ehk 30 senti) ja kõige kallim Eestis (0,224 eurosenti ehk 3,5 krooni)
Euroopa juhtivad telekommunikatsiooniametnikud on hoiatanud Euroopa mobiilsideoperaatoreid, et nad on valmis vähendama välismaal viibides võetud lühisõnumite saatmise tasu, kui ettevõtted ise oma hinnakirju ei korrigeeri.
„Ma olen veendunud, et praegu on see majandusharu võimeline selle probleemiga tegelema ja seda lahendama. Praegu on meil käsil vastava regulatsiooni valmistamine, et juhul kui sideoperaatorid ei ole valmis hindu langetama, oleme meie selleks valmis,“ sõnas Viviane Reding, kes eelmisel aastal sundis operaatoreid vähendama roamingu teenuse hinda, kirjutas Financial Times.
Mobiilsideteenuseid pakkuvate ettevõtete hinnangul on aga hindade alandamine kiirelt arenevale ja konkurentsivõimelisele majandusharule kohatu. Mõned operaatorid on Redingi nõu kuulda võtnud ning alandanud lühisõnumite saatmise ja internetti sisenemise hindu välismaal, sellega on kaasa läinud Vodafone, Telefonica, KNP ja 3.
Redingi sõnul peaks välismaal saadetud lühisõnumite hind jääma senise 29 eurosendi (4,5 krooni) asemel 12 eurosendi (1,8 krooni) kanti. Samuti arvab naine, et interneti kasutamise tasu peaks olema samuti alandatud 35 eurosendini (5,4 krooni) megabaidi kohta.
Seotud lood
Bravocomi turundusjuht Palu Liivoja ütles
aripeav.ee-le, et roaming kõnede hinnad on määratud iga konkreetse
välisriigis tegutseva mobiilsideoperaatori poolt ning enamus neist peavad
kõnede üle arvestust 60 sekundilise täpsusega.
Eesti Telekomi mobiilside segmendi kasum
kahanes 18,6 protsenti peamiselt sidumisvaidlusest tuleneva provisjoni
tõttu.
EMT avalike suhete juht Kaja Pino ütles, et
eurotsoonist väljaspool toimub kõne pikkuse arvestamine kohaliku võrgu järgi
ning USAs maksutavad operaatorid ka kutsuvat tooni.
Tele2 turundusjuht Kristjan Seema ütles, et
vastavalt Euroopa Nõukogu määrusele kehtestati möödunud aasta augusti lõpus
Euroopa Liidus häälkõnedele piirhinnad ning roaming kõnesid
arvestatakse minutilise täpsusega.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.