Ehkki kinnisvaraturg on jahtumas, ei pea
Eesti kinnisvaraspetsialistid toimuvat krahhiks ning soovitavad inimestel
vajadusel kinnisvara osta või müüa.
MTÜ Kinnisvaramagnaadid juhatuse esimees Enn Laansoo rääkis "Terevisioonis", et praegu tõuseb kvaliteetse kinnisvara hind, vahendas ETV24.
Arco Vara elamispindade osakonna juhataja Kersti Meri ütles, et kinnisvaratehingute maht on võrreldes eelmiste aastatega vähenenud, samuti on mitmes piirkonnas kinnisvara hind langenud. Tema sõnul on loogiline, et kuumenemisele järgneb jahenemine. Samas ei saa mingil juhul rääkida krahhist.
Küsimusele, mida peaksid inimesed praegu tegema, kas tasub kinnisvara müüa või osta, vastasid mõlemad saatekülalised, et avantürism ja spekuleerimine on turult kadumas. Seega kuni Eestis sünnib ja sureb inimesi, kuni abiellutakse või lahutatakse, saadakse pärandusi, nii kaua ei saa öelda, et on saabunud kinnisvarakrahh. Meri soovitas, et kui inimestel on praegu vaja osta uut eluaset, siis võiks seda julgesti teha. Ka Laansoo lisas, et praegu tasub kinnisvara osta ja müüa. Tema sõnul kvaliteetse kinnisvara hind tõuseb.
Nii Meri kui ka Laansoo soovitasid kinnisvara ostmisel jälgida ja analüüsida, kes on kinnisvara müüja või arendaja. On paratamatu, et viimaste aastate kinnisvaraarendustest on osa veel problemaatilised.
Seotud lood
Järgmisel nädalal toimuv
kinnisvarakonverents „Investeering kinnisvarateadmistesse aitab ellu jääda
muutlikus turuolukorras“ annab vastuse mitmele praeguses turuolukorras kerkinud
arutelule, nende hulgas küsimusele, kas omada või üürida?
Kui Danske Bank prognoosib sellel aastat
Eesti kinnisvaraturu kokkukukkumist, siis kuidas seletada seda, et jätkuvalt on
Eestis atraktiivseid kinnisvaraobjekte ja piirkondi, kus hinnatase on säilinud
või isegi tõusnud?
Kui jaanuar on alati olnud nii kõigile
kaupmeestele kui ka kinnisvaraärimeestele aasta kehvim kuu, siis veebruar on
tavaliselt leevendust toonud. Sel aastal paistab teisiti minevat.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.