Pärnu linnapea Mart Viisitamme sõnul
tehakse iga head äri piiri peal, sageli ka seaduste piiri peal.
Aripaev.ee küsib täna päevaküsimusena: kas Toomas Annusele tehakse teie arvates liiga?
"Seda, kas kellelegi on tehtud liiga, saab ju vastata mitmest aspektist. Ilmselt oleks korrektne väita, et iga mees, kes teeb riigiga tehinguid ja kellel läheb väga hästi, on paratamatult teiste luubi all ja peab arvestama, et tal on vaenlasi ja niisama kadetsejaid. Iga tema sammu võidakse seetõttu jälgida ja püüda tõlgendada. Ja teada on ka, et iga head äri tehakse piiri peal, sageli ka seaduste piiri peal. Seal on suurim kasum ja ka kõige suurem risk põruda," vastas Viisitamm.
"Aga liiga tegemiseks saab vist pidada vaid ebaseaduslikke või valesid otsuseid. Näiteks kohtuvõimu poolt. Paraku mõjutavad inimese mainet ja ka äri aga palju rohkem negatiivsed mainekampaaniad, avalikud kahtlustused ja laim. Kuid viimast ma otseselt liiga tegemiseks ei nimetaks, sest siis tehakse Eestis liiga sadadele inimestele pidevalt, kuigi nendel on pealtnäha lihtsalt vähem kaotada. Enroni lugu Ameerikas põhjustas näiteks Arthur Anderseni konsultatsioonifirma huku, kuigi aastaid hiljem kohus nad postuumselt rehabiliteeris. Aga valdkond ja äririskid olid ikkagi nende endi valitud," lisas Viisitamm.
Seotud lood
Keskerakondlase Kalle Laaneti sõnul on
avalikkuse huvi Toomas Annuse isiku ja Merko vastu olnud suur, kuid kindlasti
pole sõnapaar „liiga tegema“ antud kontekstis päris õige.
Fenestra tegevjuhi Rein Pruuli sõnul ei saa
tema Toomas Annuse ümber toimuvat kommenteerida.
Eesti Loto juhatuse esimehe Aivar Lepa
sõnul on ettevõtja Toomas Annuse kriminaalasja ümber toimuv nii kõrge mäng, et
ta pole üritanud selles selgusele jõuda.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.