Alternatiivsete energiaallikate
kasutuselevõtmisega ühe enam tegelev energiakontsern Eesti Energia käivitas
Virtsu tuulepargis oma teise tuuliku. Projekti kogumaksumuseks kujunes
ligikaudu 17 miljonit krooni ning aastas hakkab uus tuulik tootma 2,2 GWh
rohelist elektrienergiat.
“Eesti Energia eesmärgiks on olla esireas taastuvenergeetika arendamisel Eestis ning Virtsu tuulikupargist saadavad kogemused on määrava tähtsusega meie püstitatud eesmärkide saavutamise teel,” rääkis teise tuuliku käivitamise tähtsusest Eesti Energia Taastuvenergia ettevõte direktor Ando Leppiman. Leppimani sõnul vähendab Eesti Energia iga tuuliku või koostootmisjaama arendamisega oma tootmisportfellis süsihappegaasi teket ning mitmekesistab oma energiaallikaid loodussõbralike lahendustega, teatas ettevõte.
Paigaldatud elektrituuliku masti kõrgus on 65 m, rootori diameeter 48 m ja ühe tiiviku laba pikkus 22 m. Tiiviku labade pöörlemiskiirus on 16-32 pööret minutis, nimituulekiirus 13 m/s, töövahemik tuulekiirusel 3 – 34m/s. Elektrituuliku võimsus on 800 kW.
Teised Eesti Energia tähtsaimad töös olevad taastuvenergia projektid on tuulepargi rajamine Balti Elektrijaama suletud tuhaväljale ning Aulepa tuulepargi käivitamine järgimise aasta kevadel. Ühtlasi on töös ka tuulepargi rajamine Peipsi järvele, jäätmepõletusel töötava soojuse ja elektri koostootmisploki ehitamine Iru Elektrijaama ning biokütustel töötava soojuselektrijaama rajamine Ahtmes. Lähikuudel alustab tööd uus tuulepargist ja diiselgeneraatorist koosnev elektritootmise lahendus Ruhnu saarel.
2002. aasta oktoobris alustas Virtsus tööd Eesti esimene kaasaegne tuulepark, mille neljast tuulikust kaks kuuluvad Eesti Energiale ja kaks ettevõttele Roheline Ring. Virtsu tuulepargi tuulikute võimsus kokku on täna 2,6 MW.
Seotud lood
Eesti Energia Taastuvenergia ettevõtte juht
Ando Leppiman ütles tänases online-intervjuus, et ettevõte plaanib
2025. aastaks toota 20-30% energiast taastuvatest allikatest.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.