ERGO juhatuse liige Marek Zacek ütles, et
Eestis pakub eraravikindlustus lisaväärtust riiklikule ravikindlustussüsteemile,
Lätis ja Leedus on aga potentsiaal suurem.
„Eestis on riiklik ravikindlustussüsteem, seega saab eraravikindlustus pakkuda lisaväärtust neile, kes hindavad kiirust ja kõrgemat kvaliteeti,“ ütles Zacek.
Zacek rääkis, et eraravikindlustuse arenguvõimaluseks on lisa- (hambaravi, ravimid, abivahendid jt) ja täiendava (ravi paremas palatis, kiirem juurdepääs, erakliinikud jt) teenuse pakkumine haigekassas kindlustatud inimestele. ERGO on Eestis ainuke eraravikindlustuse pakkuja, hetkel on meil kehtivaid lepinguid ca 600.
„Lätis ja Leedus on potentsiaal suurem, kuna riiklik süsteem ei ole nii efektiivne (st hüvitiste määr väike, järjekorrad pikad, paljud teenused pole riikliku hüvitisega kaetud) kui Eestis,“ märkis ta ning lisas, et samuti soosib sealne maksukeskkond tööandjate poolt sõlmitavat ravikindlustust, mis on oluliseks osaks tööandja soodustusest töötajale.
Zacek ütles, et Lätis on ERGO suuruselt teine eraravikindlustuse pakkuja. Leedu turul on neli tegijat, nende seas teisel positsioonil ERGO. „Kokkuvõtvalt eraravikindlustuse potentsiaalse kliendina näeme kõiki keskmise ja keskmisest kõrgema sissetulekuga inimesi Balti riikides,“ märkis ta.
Seotud lood
Haigekassa juhatuse esimees Hannes Danilov
ütles, et rahva jõukamaks saamisega näeb ERGO esimese Balti riikide
eraravikindlustusseltsi moodustamisega nišši, mida pakkuda.
ERGO moodustab Balti riikide esimese
eraravikindlustusseltsi.
Kliinik Elite juht Andrei Sõritsa ütles, et
koostöö ERGO ravikindlustusseltsiga sõltub sellest, mida nad pakuvad, kuid
keerulisest bürokraatiast ütlevad nad ära.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.