Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan
Parts ütles täna energiafoorumi “Millist energiasüsteemi me tahame” avades, et
Eesti energiamajandus peab arenema turupõhiseks.
Partsi hinnangul saaks siinne energiamajandus turupõhisena olla keskkonnasõbralikum ja elektritootmine efektiivsem, samas aga ei kaotaks riik julgeolekus, teatas ministeerium.
Selleks, et turg aga ka tõepoolest toimima hakkaks, on Partsi sõnul oluline, et erakapital investeeriks tootmisesse, tooks riiki uusi tehnoloogiaid ja arendaks neid ka ise.
„Me saame ambitsioonikate ideaalide poole liikuda vaid siis, kui erakapital leiab keskkonna, kus tasub investeerida energiatootmisse, kus me suudame olla usin ülevõtja ja käia kaasas uute tehnoloogiate arendustega, võimalusel arendada neid ka ise,“ ütles Parts. „Täna on põlevkivi meie tugevus ning selle uisapäisa prügikasti viskamine oleks rumalus. Kuni puuduvad reaalsed alternatiivid, ei saa me kaaluda põlevkivielektrist täielikku loobumist. Keskenduda tuleks küsimusele, kuidas muuta põlevkivielektrit keskkonnasõbralikumaks ja konkurentsivõimelisemaks.“
Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium korraldab sel kevadel kolm energiafoorumit, mille eesmärk on avalikkuses läbi arutada Eesti energeetika olulised probleemid ja tulevikuperspektiivid.
Seotud lood
Eesti Energia pressiesindaja Iveri
Marukashvili sõnul on võimaliku tuumajaama hind ja koht praegu veel
spekulatsioon.
Eesti Energia juht Sandor Liive
kommenteeris tuumajaama projektijuhi ametikoha konkurssi, et ettevõtte vajab
spetsialisti, kes keskendub tuumaenergia valdkonnale ning tegeleb Leedu, Soome
ja Eesti projektidega.
Eelmisel nädalal kaitses keskkonnaminister
Jaanus Tamkivi Euroopa Liidu keskkonnanõukogus ära Eesti seisukohad kliima ja
taastuvenergia õiguspaketis, mis tema sõnul tähendaks Eestile seda, et Eesti
Energia saaks tulevikus osa kvoote tasuta.
Ajal, mil nafta ja toorainete hinnad
rallivad ning kliimamuutuste debatt on endiselt kuum, on investeerimine
taastuvenergiasektorisse mitte ainult popp, vaid ka tootlik.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.