IBMi Eesti juht Valdo Randpere on
veendunud, et kümne aasta pärast on interneti kindlasti palju kasitum ja
viisakam kui praegu.
„Paika on loksunud reeglid, mida tohib, mida ei tohi, milliseid standardeid kasutatakse,“ oli Randpere veendunud, et internet on kümne aasta pärast kindlasti teistsugune kui praegu.
„Internet muutub elu loomulikuks osaks. Keegi ei kisa, nagu paar aastat tagasi, et kui sind ei ole internetis, siis ei ole sind olemas, nüüd on paljud kisajatest pankrotis, sest panustati üle,“ rääkis Randpere. Internet muutub nii loomulikuks nagu täna on näiteks diiselmootor, mille arengu peale tavainimene üldiselt ei mõtle.
Ka ennustas Randpere, et anonüümsus kaob. „Kümne aasta pärast võidakse küll kirjutada pseudonüümi all, kuid väljaanded saavad isikuid lihtsalt tuvastada. See kindlasti distsiplineerib ja toob välja inimeste loomingulisuse, mis seni ei pääse löögile,“ on IT-firma juht veendunud, et veeb on tulevikus humaansem.
Randpere on Linnar Viigiga nõus, et peale on kasvanud ning täisealiseks saanud põlvkond, kes pole mitte õppinud arvutit, internetti või mobiili mingil hetkel kasutama, vaid on sündinud keskkonda, kus uued tehnoloogiad on nende ümber ning nende suhe uutesse tehnoloogiatesse on ka teine. „Aga kindlasti tuleb uusi tehnoloogiaid, mida nemad peavad õppima kasutama. Toimub pidev areng,“ lisas ta.
Seotud lood
Aripaev.ee alustas artiklitesarja „Eesti
2018“, milles esitavad Eesti tuleviku kohta oma nägemuse valitud Eesti
arvamusliidrid.
Riigikogu liige Jaak Aab tõdes Tiigrihüppe
SA ja Microsoft Eesti seminaril "Kõrgem internetiteadlikkus - suurem
turvalisus“, et vanemad ei oska lapsi internetis ohtude eest kaitsta, kuna nad
ei tea seal varitsevaid ohtusid.
Tehnokratt Peeter Marvet usub, et Eesti edu
järgmise kümne aasta jooksul sõltub haridusest.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.