Kuigi Kalev ja Alta Capital kinnitavad, et
tütarettevõtete müük peaks kahe kuu jooksul täielikult lõpule viidud olema,
peegeldab aktsia hinna liikumine siiski investori täie usu puudumist.
ASi Kalev ja Alta Capital Partners S.C.A poolt eile allkirjastatud müügitehingu lõpuleviimise memorandumi kohaselt peab Alta Capitals tasuma lõpliku ostuhinna Kalevile 30. maiks, mil tehingu lõpuleviimine peaks jõustuma.
ASi Kalev finantsjuhi Tarmo Maasikamäe sõnul ei anna kokkulepitud intressi tasumine ostjale võrrelduna 20.09.2007 sõlmitud lepinguga mingit täiendavat alust lepingust taganemiseks.
"Eilse memorandumi allkirjastamisega kinnitasid pooled, et tehingu lõpuleviimiseks lepingus ettenähtud eeldused on täidetud," ütles Maasikamäe.
Maasikamäe sõnul seisab lõpuleviimise memorandumis, et ostja peab tasuma lõpliku ostuhinna hiljemalt 2008. aasta mai lõpuks. Esimese 30päevase perioodi (aprill 2008) eest ostjal intressi tasumise kohustust ei ole, st kui ostja tasub lõpliku ostuhinna hiljemalt 30. aprillil 2008, siis ASile Kalev intressi ei maksta.
Septembris kokkulepitud ostuhind, 530 miljonit krooni, on märksa väiksem kui nüüd makstav 660 miljonit krooni ASi Kalevi tütarfirmade osaluse ees. Müügihind jääb alla ka Kalevi 581miljonisele turuväärtusele.
"Septembris lepiti kokku, et hind, millest lähtutakse lõpliku ostuhinna määramisel, on 880 miljonit krooni. Sellest hinnast arvatakse maha tütaräriühingute finantskohustused.
530 miljonit oli juhtorganite esialgne hinnang, mitte fikseeritud hind. Lepingu kohaselt fikseeritakse lõplik ostuhind tehingu lõpuleviimise memorandumi allakirjutamisel," selgitas Maasikamäe.
Seotud lood
Oliver Kruuda, Heino Priimägi ja Aare Annus
müüvad Eesti juhtivate toiduainetööstusettevõtete Kalevi ja Rubla tütarfirmade
aktsiad Indrek Rahumaa juhitud investeerimisfirmale Alta Capital Partners,
teatas ettevõte.
Alta Capital Partnersi lubadus veebruari
jooksul Oliver Kruudale Kalevi ja Tere eest raha peo peale laduda ei pidanud
vett ja suurärimehel jääb lootus näha oma miljoneid alles märtsi lõpus.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.