Konjunktuuriinstituudi direktor Marje
Josing tõdes toiduainete hindade kallinemist uurides, et Tallinnas on suhkur,
jahu, rapsiõli ja munad kallimad kui Berliinis.
Ka võivad Eesti pealinna kauplused uhkust tunda kallima juustukilo ja piimapaki üle kui näiteks Stockholmi samalaadi ketipoed, kirjutas SLÕhtuleht.
"Näiteks piima puhul võtsime 3,5% tetrapakipiima. Võrdlesime Prismat Tallinnas ja Prismat Helsingis. Need poed on kõik supermarketid, mis paiknevad elurajoonides. Kõik kauplused olid sellised, mida vähegi annab eri kultuurides võrrelda," kirjeldab Josing uuringu teostamise põhimõtet.
"On ju selge, et turumajanduses testivadki kaubapakkujad klientide ostuvõimet. Et paneme sellise hinna ja kui suudame sellega kauba maha müüa, siis... Milles küsimus!?" arutleb analüütik hinnatõusu põhjuste üle.
Seotud lood
Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) ekspertanalüütikute hinnangul asub Eesti majandus jätkuvalt langusfaasis, kuid inimesed kardavad majanduslangust vähem kui varem.
Konjunktuuriinstituudi direktori Marje
Josingu sõnul on väide, et toidukaupade kallinemine ei mõjutanud 2007. aastal
toidukulude osatähtsust leibkonna kulutustes, negatiivne märk.
Eesti Konjunktuurinstituudi direktor Marje
Josin ütles tänasel majandusprognoosi tutvustusel, heitlikud ajad on soodsad
konkurentide üleostmiseks.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.