Sotsiaaldemokraadid eesotsas
rahandusminister Ivari Padariga käivad tänasel valitsusliidu üldkogul välja idee
panna ajutiselt seisma tulumaksu alandamine, mis on aastaid olnud
Reformierakonna lipukirjaks.
Lähiaastate terendav karjuv rahanappus on põhjuseks, miks võimuliidus tõstab üha enam pead mõte jätta üksikisiku tulumaks vähemalt kolmeks aastaks praegusele tasemele ehk 21 protsendi juurde, kirjutas Postimees.ee.
«Tulumaksu jätkuv alandamine ei ole praeguses seisus hea mõte, sest inimene võidab sellest tegelikult vähe, aga avalik sektor kaotab palju,» ütles sotside üks juhtfiguure Peeter Kreitzberg, "sotsiaaldemokraadid tulevad selle ettepanekuga kindlasti välja, sest kaasneva 700–800 miljoni krooni võiduga saaks väga palju vajalikku ära teha. Usun, et Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) on valmis asjaga kaasa tulema."
IRLi esimees Mart Laar oli kursis, et Padar on seoses 2009. aasta eelarvega pakkunud välja võimaluse lükata edasi tulumaksu alandamise tempot.
«Tegu on küsimusega, mida pole mõtet ilma arutamata kõrvale heita, kui võrrelda kärpe suurust kehtiva eelarvestrateegiaga, on selgelt näha, et ainult kokkuhoiust ei piisa, kuna riik on võtnud endale väga palju püsikohustusi,» rääkis Laar, kelle väitel on riik teravas rahahädas ning seda eeskätt 2009. ja 2010. aasta perspektiivis.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansipit teeb murelikuks
euroliidu raha, mida ei ole ära kasutatud, rahandusministri hinnangul on
kasutamata 1,3 miljardit krooni.
Reformierakonna fraktsiooni esimees Keit
Pentus ütles, et riigikogu suurima fraktsiooni toetust tulumaksuseaduse muutmise
ja selle läbi maksu tõstmise plaan ei saa.
Vaid kuu aega tagasi kiitles peaminister
Andrus Ansip Reformierakonna ajalehes Eesti Teataja, et kuigi Eestis majandus
jaheneb, unistaks iga Euroopa riigi juht just sellisest majanduskasvust.
Septembris toimunud konverentsil „Äriplaan
2008“ esinesid peaminister Andrus Ansip ja tollane Hansapank Eesti peadirektor
Priit Põldoja ning rääkisid Eesti majanduse käekäigust 2008. aastal.
Tallinna Lennujaam tahab saavutada süsinikuneutraalsuse järgmisel ja kliimaneutraalsuse 2030. aastal. Neist viimane eesmärk on Tallinna Lennujaama finantsjuhi ja juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul ambitsioonikas ja väljakutsuv, sest kõiki tehnoloogiaid selle saavutamiseks veel olemas ei ole.