Nordea Eesti kasum oli esimese kvartalis 78
miljonit krooni, mis on 17% enam kui mullu samal ajal, ent tublist vähem kui
Sampol, kes hiilgas 124 miljoniga.
Aastaga kasvas Nordea varade maht 43%, ulatudes märtsikuu lõpuks 34 miljardi kroonini, teatas ettevõte.
Nordea laenu- ja liisinguportfelli maht oli märtsi lõpuks 31,8 miljardit krooni, mis tähendab eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 48%-list tõusu. Kiireimat kasvu näitas ettevõtete laenude portfell, suurenedes mullusega võrreldes 69% ning ulatudes 20 miljardi kroonini. Samal ajal suurenesid laenud eraisikutele varasemast aeglasemas tempos, ulatudes 11,7 miljardi kroonini, mis on 27% rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.
Aastaga tõusis Nordea eraisikute hoiuseportfelli maht 26% pea 2,7 miljardi kroonini, samal ajal kui munitsipaal- ja korporatiivsektori hoiuste osakaal näitas langustrendi.
Nordea Eesti juhataja Vahur Kraft sõnul peegeldavad esimese kvartali tulemused kõnekalt majanduses toimunud muudatusi ning trende inimeste finantskäitumises. „Kahtlemata on keskkond meie ümber muutunud ning seetõttu tuleb ka pankadel uue olukorra iseärasusi arvestada,” märkis Kraft.
"Joonistub eriti selgelt välja üldine eraisikute laenude kasvutempo raugemise trend. Oma osa on siin nõudluse ja pakkumise vähenemisel, mis tuleneb ka inimeste ettevaatlikumast finantsplaneerimisest – osa inimesi on avalikkuses kõlanud prognoosidest ja hoiatustest ehmunud, osa on lihtsalt asunud äraootavale seisukohale,” lisas Kraft.
Seotud lood
Kuna Nordea Pank kasutab korduvkasutusega
paroolikaartide asemel ühekordseid koodikaarte, ei kehtesta Nordea alates
tänasest internetipangas tehtavatele ülekannetele 5000kroonist
päevalimiiti. Nordea internetipangas jääb ööpäevase limiidina kehtima
senine kliendiga kokku lepitud summa.
Skandinaavia panganduskontsern SEB Grupp
süüdistab nii oma esimese kvartali suurenenud laenukahjumites kui ka madalamas
tegevuskasumis Eesti turgu.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.