Tallinna Sadama kruiisivaldkonna
kliendihalduri Sirle Arro sõnul on kruiisituristi keskmine ostusumma
vähenenud.
Kui 2006. aastal jäi keskmine ostusumma 670 krooni kanti, siis eelmisel aastal kukus summa juba 445 krooni peale.
“Keskmine ost jäi mullu 445 krooni vahemikku. Teatud rolli mängib siin dollari langus, kuid kindlasti ka meie kallinenud hinnad. Eelmisel aastal jäeti Eestisse kuskil 110-150 miljonit krooni, sinna lisanduvad veel reisifirmadele makstavad tasud jne,” märkis Arro.
Eelmisel aastal tuli Tallinna Sadama kaudu Tallinnasse ligikaudu 300 000 kruiisilaevaturisti ja reisijat. “Tallinn on Läänemere piirkonnas külastuste arvult Peterburi ja Kopenhaageni järel kolmandal kohal. Samuti läheb väga hästi Saaremaa sadamal,” märkis Tallinna Sadama kruiisivaldkonna kliendihaldur Sirle Arro.
Kõige rohkem kruiisituriste tuleb USA-st (24%), Suurbritanniast(18%), Saksamaalt (16%), Itaaliast (7%) ning Hispaaniast (9%).
Kõige meeldejäävamaks külastuskohaks kruiisituristidele on Nevski Katedraal. “Nevski Katedraal on meeldejäävaima külastuskoha küsitluses teistest kohtadest peajagu üle,” märkis Arro ning lisas, et meeldisid ka Toompea ja vanalinn.
Seotud lood
AS Tallink Grupp vedas tänavu aprillis 496
090 reisijat, mullu samas kuus oli reisijaid 550 317, selgus börsiteatest.
Ajakirja Forbes andmetel võib erajahi
Annaliese üürida hinnaga 120 400 dollarit (1,5 miljonit krooni) päev.
AS Tallinna Sadama sõlmis eile viieaastase
lepingu Saaremaa sadama väikelaevade kai rendileandmiseks soomlaste firmale
Luikhold OÜ, kes on spetsialiseerunud sadama ümbruse teeninduse arendamisele.
Estraveli tegevjuhi Anne Samliku sõnul
maksis kalleim nende korraldatud privaatreis üle miljoni krooni.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.