Telekomimaailmas on õhk kuumaks läinud.
Suured liitumised aga mõjuvad sellistele tarnijatele nagu Ericsson halvasti,
usub Gartneri analüütik Jason Chapman.
France Telecom ihub hammast TeliaSonerale, Deutsche Telekom tahab osta kreeklaste OTEd ning hispaanlaste-portugallaste Telefónica ja Telecom Italia vahel on tõmmet märgata. Sakslased on ühtlasi üles näidanud huvi ameeriklaste Sprinti vastu ja indialaste Bharti teeb silma lõuna-aafriklaste MTNile.
Ericssoni jaoks tähendavad selliselt liitumised tõsist peavalu, kirjutas di.se.
„See mõjutab Ericssoni ja kõiki teisi tarnijaid. Operaatorite ostumahud suurenevad ja sellega saab tarnijate hindu alla suruda,“ ütles Gartneri analüütik Jason Chapman.
Ericssoni viimase nelja kvartali aruannetest selgub, kuivõrd negatiivselt on operaatorite liitumine Itaalias ja Suurbritannias mõjutanud ettevõtte müüki Lääne-Euroopas.
Ericssoni kommunikatsioonijuht Åse Lindskog ütles, et võrgus saab olla vaid kindel hulk liiklust ja seetõttu teoreetiliselt investeeringute maht ei muutu, isegi kui liitub kaks operaatorit, kellel mõlemal on oma võrk olemas.
Investeerimiskavades aga võib liitudes olla lühiajalisi konsolideerumisi. „Investeerimine sõltub ka sellest, millised ettevõtted liituvad. See ei pruugi tähendada, et investeeringuid kokku tõmmatakse,“ ütles Lindskog.
Jason Chapman usub, et ka pärast ühinemist peavad võrgud kogu liiklust toimimas hoidma. Tema sõnul püüavad operaatorid pigem muuta tegevust efektiivsemaks, mitte ei kärbi investeeringuid.
Seotud lood
Deutsche Telekom eitab süüditusi selle
kohta, nagu oleks ettevõte paigaldanud oma töötajate telefonidele
pealkuulamisseadmed.
France Telecom teatas täna hommikul seoses
kvartaliaruande avaldamisega, et on TeliaSonerast huvitatud, kuid läbirääkimiste
laua taha jõudnud ei ole.
Aktsiaturgudel liigub täna kuuldus, et
tarkvaragigant Microsoft viskab silma Rootslaste Ericssonile.
Rootsi tehnoloogiafirma Ericsson teatas
täna Stockholmi börsile, et laiendab oma tegevust USAs Silicon Valleys, avades
seal augustis uurimiskeskuse.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.