Maag Piimatööstuse juht Valdis
Noppel plaanib Rakvere Piima ülevõtmisest tulenenud ümberkorraldused
lõpetada sügiseks. Samas otsib Maag jätkuvalt
laienemisvõimalusi.
Valdis Noppel ütles aripaev.ee-le, et Maag Piimatööstus kavatseb lähema viie aasta jooksul kindlasti veel kasvada. "Praegu läheb peaaegu plaanipäraselt, see tähendab, nagu praktilises elus ikka," rääkis Noppel.
"Noo, võimalik," vastas Noppel küsimusele, kas möödunud aasta lõpul lubatud 650 miljoni kroonine ühendkäive kujuneb tegelikult väiksemaks ning kasum oodatust väiksemaks. "Ma ei taha prognoosida," puikles Noppel vastu, "pange kommentaariks, et kõikumine on umbes 5%."
Maagi huvitavad tugevaid kaubamärke omavad tööstused. "Ainult käibe järgi ei saa tööstust hinnata, kõige aluseks on kasulikud kombinatsioonid," ütles Noppel Maagi köitvate näitajate kohta. Samas polevat oluline, kui palju piimalehmi tööstusega kaasa tuleb.
Noppeli sõnul pole Maag kordagi kaalunud Epiima omandamist, kuna tegu on toimiva ühistuga. "Mine tea," kostis Noppel Põlva Piima kohta. Enne Rakvere Piima omandamist oligi Maagil sihikul just Põlva Piim.
Seotud lood
Maag Grupi esimese kvartali käive kasvas
aastaga 71%, tõustes ligi 400 miljoni kroonini.
Põlva Piim Tootmise juht Aivar Häelm ütles
aripaev.ee-le, et Eesti piimatööstused saavad laieneda Lätti ja Leetu, kuid
Soome neil ilmselt asja pole.
Võidujooks 1000pealise piimakarjaga
Põlva Agro osadele kestis umbes kaks aastat. Võim koondus Jaak Hinrikuse kätte,
firma võttis end väärtpaberite keskregistrisse arvele.
Ettevõtete juhatused avaldasid Ametlikes
Teadaannetes, et AS Maag Piimatööstus ja AS Rakvere Piim sõlmisid möödunud
reedel ühinemislepingu.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.