Rootsi investeerimispanga ABG Sundal
Collieri hinnangul ei ole Balti riikides enam võimalik majanduslangusest mööda
vaadata.
Eesti ja Läti kiire majanduskasvu pidurdumine annavad põhjust riikide majandusprognoose ümber kirjutada. Oma järeldusi tegi ka ABG Sundal Collier, mis hindas oma prognoosis Swedbanki ja SEB Balti riikide laenukahjumite mahtu varasemast suuremaks, kirjutas e24.se.
Järgmiseks aastaks ennustas investeerimispank, et Swedbanki laenukahjumite tase tõuseb 120 punktile (praegu on riski tasemeks hinnatud 50-70 punkti), SEB-l aga 100 punktile. See mõjutab kasumit aktsia kohta, mis peaks 2009.-2010. aastal langema 5-10%.
Negatiivsed tuuled ei puhu aga nii tugevalt, et need pööraksid investeerimispanga soovitust Swedbanki ja SEB aktsiate osas. Mõlemat aktsiat soovitatakse jätkuvalt hoida, kuigi väärtpaberi hinnasiht langetati mõlema puhul 155 Rootsi kroonile. Varem oli ABG Swedbanki hinnasihina märkinud 175 krooni ja SEB-l 160 krooni.
SHB ja DNB Nor on endiselt ABG lemmikpangad, mille hinnasihte korrati. Need on vastavalt 215 Rootsi krooni ja 100 Norra krooni.
Ka Danske Banki ostusoovitust säilitati ja selle aktsia hinnasihiks on 230 Taani krooni. Nordea aktsiaid soovitati edasi hoida ja hinnasihiks on 100 Rootsi krooni.
Seotud lood
Rootsi börs kukkus viimase kuu aja
madalaimale tasemele. Suurimateks langejateks olid Electrolux ja Morphic
Technologies aktsiad, suurim tõusja oli Net Insight aktsia.
Põhjamaade ja Balti panku on finantskriis
seni mõjutanud vaid piiratult, 2008. aasta esimesest kvartalist alates aga on
oodata kasumite suuremat kõikumist.
Hansapank Eesti juhi Priit Perensi on
Swedbanki inimeste jaoks Balti riikides toimuv ootuspärane ning kedagi mõnevõrra
kasvavad laenukahjud ei üllata ega märkimisväärselt ei eruta.
Eesti majandus tüürib „raske maandumise“
poole ning ka Lätis ja Leedus on majanduskasv aeglustunud oodatust enam.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.