Käibemaksu tõstmise ideed pole valitsuses
isegi keegi arutanud, ütles Riias Läänemeremaade nõukogu kohtumisel viibiv
paminister Andrus Ansip aripaev.ee-le.
Küsimusele, kas te võite kinnitada, et käibemaksu tõstmist ühe protsendi võrra ei tule, vastas peaminister, et seda pole isegi keegi arutanud ja miks peaks selliseid küsimusi üldse esitama. „Mina ei ole seda arutanud ja ma võin selle peale päris kanget mürki võtta,“ lisas ta.
Esmalt teatas peaminister, et ei oska tööandjate keskliidu avaldatud väidet üldse kommenteerida. „Keskliit peab ise kommenteerima oma väidet. Tegemisi on olnud küll ja küll, kus on arutatud igasuguseid utoopilisi võimalusi, näiteks kuidas elektrienergia hinda alandada poole võrra või toiduainete käibemaksu 18% 5%-le,“ rääkis Ansip, „või tõsta käibemaksu protsendi võrra ja siis jälle alandada protsendi võrra. Kõik need rehkendused on juba aastaid tagasi ära tehtud. Kahju, mida see tekitab Eesti majandusekeskkonna etteaimatavusele, on märksa suurem kui hüpoteetiline võit.“
Ansipi sõnul on Euroopa Keskpanga ja Euroopa Komisjoni jaoks oluline, et Maastrichti kriteeriumide täitmine ei oleks mitte ühekordne ja et seda ei saavutaks kunstlike ühekordsete meetmetega. „Taolised ettepanekud on kõik välja praagitud ja neid ei maksa väga tõsiselt võtta. Mina ei ole nendes aruteludes osalenud.“
Ansipi sõnul ei räägita asjadest, mis Eestile on olulised. „Tahetakse rääkida mingitest pseudoteemadest,“ ärritus peaminister ning lisas, et see ei ole Eestis tegelikult diskussioonikoht.
Seotud lood
Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni
esimees Keit Pentus ütles eilsel erakonna üldkogul, et maksude tõstmise
asemel tuleb töötasule, mille ulatuses ettevõtja on kohustatud tasuma
sotsiaalmaksu, seada ülempiir – näiteks 30 000 kroonist kõrgem palk on sellest
vaba.
RIA Novosti andmetel arutab Venemaa
riigiduuma käibemaksu alandamist 18 protsendilt 12 protsendi peale.
Maksu- ja tolliameti andmeil on selle aasta
nelja kuuga (ning sealhulgas ka aprillis) laekunud käibemaksu riigieelarvesse 7%
vähem kui aasta eest.
NCC Ehituse juhatuse esimees Toomas Aak
arvas, et käibemaksu kallale ei tasuks minna.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.