Vaatamata Saudi Araabia kindlale lubadusele
tõsta päevast naftatootmist pole barreli hind allapoole vajunud.
Nafta hinda hoiab ülal Nigeerias eelmisel nädalal kestnud rahutused, mistõttu on päevane tootmismaht vähenenud sadade tuhandete barrelite võrra, vahendas Postimees.ee.
Saudid lubasid suurendada toodangut mais 300 000 barreli ja juunis veel 200 000 barreli võrra, mis tõstab päevatoodangu 9,7 miljoni barrelini.
Toornafta hind New Yorgis on aastaga kahekordistunud. Naftat eksportivate riikide organisatsiooni OPEC juht Chakib Khelil märkis pärast eilset Jeddah's toimunud istungit, et nafta hinda kergitavad spekulatsioonid, geopoliitilised pinged ja nõrk dollar.
West Texas Intermediate’i (WTI) barreli hind augustilepingutes New Yorgi elektroonilises kauplemises oli täna keskpäeval kerkinud reedega võrreldes 1,01 dollarit allapoole 136,37 dollarini.
Põhjamere Brenti toornafta hind augustilepingutes kerkis 1,49 dollarit 136,35 dollarini, vahendas AFP.
Seotud lood
Energiakonsultatsiooni ettevõtte Simmons
Co juht Matthew R. Simmons, kes muu hulgas on olnud ka USA presidendi
George Bushi energianõunik, usub, et naftatootmine langeb drastiliselt.
Naftabarreli hind kerkis neljapäeval New
Yorgis 140,05 dollarile, kui Liibüa teatas, et kaalub naftatoodangu vähendamist,
kui USA peaks käiku laskma meetmed naftat tootvate riikide vastu.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.