E.L.L. Kinnisvara finantsdirektori Katrin
Mühlsi sõnul soodustab maksukeskkond projektipõhiste ning aktiivse
majandustegevuse lõpetanud ettevõtete likvideerimist.
"E.L.L. Kinnisvara otsustas Spiromax OÜ likvideerida struktuuri korrastamiseks. Meil on iga projekti jaoks loodud spetsiaalne tütarettevõte," rääkis Mühls aripaev.ee-le. E.L.L. Kinnisvara tegi Spiromaxi vahendusel viimati tehinguid 2005. aasta kevadel, pärast seda Spiromax lihtsalt seisab.
"Eestis on E.L.L. Kinnisvara omanduses 18 tütarettevõtet ja 5 sidusettevõtet, millele lisanduvad veel Läti ja Leedu tütarettevõtted. Raamatupidamise konsolideerimistabel on väga mahukas. Ei välista mõne tütarettevõtte, kelle projektipõhine majandustegevus on lõppenud, likvideerimist ka edaspidi," ütles Mühls. Ta tõdes samas: "Lisaks ülaltoodule on ka maksukeskkond likvideerimiseks soodne."
Ajakirjandus on varem Spiromaxist kirjutanud seoses Viimsi vallas toimunud maatehingutega. 2004 juunis ostis Spiromax 8,5 mln krooniga maa, mida vallavalitsus loetud kuud hiljem 28,2 miljoni krooniga kooli ehituseks osta tahtis.
Seotud lood
Vastavalt OÜ Admirali Maja ainuosaniku
Merko Grupi tütarfirma E.L.L. Kinnisvara AS 30.06.2008. a otsusele on otsustatud
lõpetada OÜ Admirali Maja ja alustada OÜ Admirali Maja likvideerimismenetlust,
selgus ametlikest teadetest. OÜ Admirali Maja likvideerijaks on nimetatud
juhatuse liige Katrin Mühls.
Ernst Youngi juhtiv maksukonsultant
Hedi Wahtramäe ütles tänasel Äripäeva maksuseminaril, et uue tulumaksuseadusega
kaasneb ettevõtete likvideerimise laine.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.