Itaalia siseministri Roberto Maroni plaan,
võtta kõikidelt Rooma linna ümber elavatelt sisserännanud inimestelt
sõrmejäljed, on langenud Itaalias suure kriitika alla.
Roberto Maroni kinnitas, et siseministri poolt välja pakutud idee tähendaks seda, et Rooma ümbruses elavatele elamisõigusega sisserännanutele tagatakse paremad elutingimused, vahendas BBC.
Neil aga, kellel elamisõigust ei ole, kaasaarvatud lapsed, saadetakse aga viivitamatult maalt välja. Märgistamise ideed on kritiseerinud nii ülemaailmne lastekaitse organisatsioon Unicef kui ka parlamendi opositsiooni erakonnad. Maroni sõnul võetakse sõrmejäljed nii roomlastelt kui ka mustlastelt, ka lastelt.
Ajast mil Itaalias haaras võimu skandaalne poliitik ja ärimees Silvio Berlusconi, on tema valitsus keskendunud seaduse ja korra rangele järgimisele.
Roomas toimunud kuriteod on läinud linnalähistel elavate mustlaste kaela. Itaalia politsei on korraldanud laagrisse mitmeid reide. Samuti on mustlaslaagrid langenud kohalike mafioosode sihtmärgiks.
Seotud lood
Itaaliast sai eile esimene valitsus
Euroopas, kes käis välja äärmuslikud meetmed pehmendamaks kasvavate
kütusehindade mõju kodanikele, kehtestades nn robinhoodilikud maksud
kütusefirmadele.
Itaalia kuritegeliku grupeeringu
Ndrangheta käive oli mullu suurem kui Eesti ja Sloveenia sisemajanduse
koguprodukt (SKP) kokku.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.