NASA teadlased on pahviks löödud: Marsi
pinnaseproovide esmane analüüs viitab sellele, et see võib sobida eluks.
Marsimaandur Phoenixi kogutud proove analüüsinud teadlaste sõnul andsid esmased analüüsid tulemuseks, et Marsi pinnas on oluliselt leeliselisem kui varem arvati, teatas Reuters.
“Me leidsime, et see pinnas vastab eluks vajalikele nõuetele, toitaineid, mis võiksid toetada elu olemasolu minevikus, täna või siis tulevikus,” ütles keemialabori juhtivteadur Sam Kounaves. “Sedasorti leeliselist mulda võiks põhimõtteliselt leiduda teie tagaõues. Spargel kasvaks seal hästi. See on väga põnev.”
Siiski ei väida teadlased, et elu, olgu kasvõi mikroobide kujul oleksid võinud kunagi Marsil eksisteerida. Selleks on tulemused liialt esialgsed ning vaja on teha täiendavaid analüüse.
“Pinnases pole midagi, mis muudaks elu võimatuks. Tõtt öelda, see tundub see vägagi sõbralik ja seal pole mürgiseid aineid,” lisas Kounaves.
Loe ka Novaatori varasemaid artikleid Phoenixi missiooni käekäigust:
Seotud lood
Mitmest Marsi piirkonnast on leitud
mineraale, mis levinud Marsi minevikukäsitluse kohaselt ei tohikski seal
esineda. Mineraalid elasid üle väga raske happelise perioodi, mistõttu usuvad
teadlased, et ka Marsil esinenud elu võis sellega hakkama saada.
Kümme enimloetud artiklit
Novaatoris sel nädalal:
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.