Moskvas saavad elamispinna soetada
vaid super-rikkad. Korteriostjate seas on keskmise sissetulekuga moskvalasi vaid
1%. Kõik ülejäänud peavad muul moel läbi ajama.
Moskva juhtiva analüütiku Oleg Repšenko sõnul saavad Venemaa pealinnas Moskvas endale korterit lubada vaid oligarhid, tippjuhid või suurfirmade osanikud. Ühesõnaga, kõik need, kes on suure sissetulekuga ning kellel korter või korterid pealinnas juba olemas, vahendas Newsru.
Mis aga puudutab keskmise sissetulekuga linlasi, on pilt mõnevõrra teine. Kõigest 1% moskvalastest saab endale lubada isiklikku elamispinda. 99% elanikest peavad aga ilma läbi ajama.
Analüütiku sõnul on praeguse sotsiaalprogrammi raames ehitusjärgus 30 000 korterit, kuhu linn plaanib majutada ligi 100 000 inimest. Moskvas aga elab ligi 12 miljonit inimest.
Moskva kõige odavamad ühetoalised korterid, välja arvatud esimese korruse korterid, maksavad 250 000 - 300 000 dollarit (2,5-3 miljonit krooni).
„Moskvas on kallim elada kui New Yorgis või Londonis,“ sõnas Repšenko. „New Yorgis maksab ruutmeeter 5000 dollarit (49 000 krooni), meil aga juba 6000 dollarit (59 000 krooni). Nendes linnades, nagu ka kogu maailmas kinnisvara odavneb, aga meil aina kallineb. Peale kõige on elatustase ja palgad eelnimetatud linnades tunduvalt kõrgemad kui meil,“ sõnas analüütik.
Kinnisvaraturg Moskvas muutuks siis, kui inimesed keelduksid maksmast korterite eest utoopilist hinda. „Niikauaks kui jätkub kuldset naftaraha, ei muutu Moskva kinnisvaraturul midagi,“ sõnas analüütik.
Seotud lood
Maailma kalleimat kohvi saab Moskvas. Seal
maksab tass kohvi keskmiselt 10 dollarit ja 19 senti, kirjutas Forbes.
Londoni suurim ja kalleim eramu peale
Buckinghami paleed müüdi 50 miljoni naela (984 miljoni krooni) eest Moskva
linnapea naisele Jelena Baturinale.
Iisraeli statistikaameti andmeil oli juulis
kogu riigis müügis 8800 korterit. Võrreldes eelmise aasta sama ajaga langes
müüki pandud korterite arv 27% võrra. Aasta tagasi oli Iisraelis aga
veel 12050 elanikuta korterit.
Uuringukeskuse Kortes analüütik Alla
Afanseva sõnul kukkus möödunud nädalala maailmaturul toornafta hind 11% võrra.
Hinnalangus leidis aset ka Venemaa turul.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.