Kodakondsus- ja migratsiooniameti andmetel
on viimase kolme aastaga oluliselt vähenenud Eesti vabariigi kodakondsust
taotlevate inimeste hulk.
Kui 2006. aasta esimeses pooles kirjutasid kodakondsus- ja migratsiooniametile Eesti kodanikuks saamise avalduse 2184 ja eelmisel aastal sama ajaga 1684 inimest, siis tänavu on avaldusi laekunud vaid 1054, vahendas ETV24 Aktuaalse kaamera uudist.
"Üks asi on see, miks inimesed kodakondsuse kasuks ei otsusta, on see, et nad saavad selle halli passiga siin Eestis kõik asjad aetud," põhjendas kodakondsus- ja migratsiooniameti kodakondsuse osakonna juhataja Koidu Mesilane. "Ja nüüd, kui arvestada, et nüüd ligi kuu aega saavad nad ka Venemaale sõita halli passiga ilma, et nad peaksid taotlema Venemaale sissesõidu viisat."
Politoloog Anu Toots ütles, et Eestis elavate kodakondsuseta inimeste edasist käitumist on raske prognoosida aga need, kes tahavad reisida Läände, võtavad endale Eesti kodakondsuse, kes aga pigem itta, jäävad tema sõnul oma halli passi juurde.
Seotud lood
Euroopa Liidu raha kasutamise
kontrollimisel avastati mullu peamiste rikkumistena raha küsimist tegevusteks,
mida tegelikult ei tehtud. Lisaks kasutatu toetuse eest ostetut algselt lubatust
erineval otstarbel ja eirati hankereegleid.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.