Reformierakonna liikme ja riigikogulase
Igor Gräzini sõnul külmutatakse riigikogulaste palgad 2007. aasta tasemel.
Gräzini sõnul on mõttetu rääkida riigikogu liikmete palkade vähendamisest - riigikogulaste palgad külmutatakse 2007. aasta tasemel. "Ma olin üks neist, kes vastava põhiseaduse osa kirjutas ning see oli võetud USA konstitutsioonist. Põhiline oli see, et ei saa iseendale palkasid tõsta. On loodud süsteem, kus ei mõjuta ei parempoolseid, ei vasakpoolseid, ei rohelisi ega pruune. Inimese ja tema rahaahnuse roll on viidud miinimumini," väitis ta.
"Minu jaoks tähendas minek riigikokku sissetuleku vähenemist. Enne ma olin ühe Ameerika eraülikooli dekaan, teadur ja prorektor. Lisaks ei saa ma tegeleda advokaaditööga. Muidugi olin ma sunnitud muutma enda elus nii mõndagi. Näiteks vahetasin liisinguga ostetud auto välja odavama vastu. Kuid ma ei arva, et oleksin sellest midagi suurt kaotanud,“ lisab Gräzin."Riigikogulaste palkade ülevaatamisega tegelev komisjon langetab oma otsuse septembris. Praegu on olemas ainult töödokumendid. Ühed lähtuvad kehtivast seadusest, teised komisjoni poolt vastuvõetavast otsusest," rõhutas Keskerakonda kuuluv riigikogulane Vladimir Velman.Tema arvates võiks seda kuluartiklit mõnevõrra vähendada. "Nii minu kui ka kõikide meie fraktsiooni liikmete jaoks asi on selge", lisas ta."Meie valitsus kasutas talle antud võimalused täiesti andetult ära. Pole imestada, et nüüd oleme me sunnitud võtma vastu sisuliselt seadusevastase otsuse palga muutmisest,“ seletas Velman.
Seotud lood
Riigikohtu üldkogu vaagis täna,
kas riigikogulaste nn palkade külmutamise seadus, mille riigikogu
detsembris riigipea Toomas Hendrik Ilvese vastuseisust hoolimata teist korda
vastu võttis, on põhiseadusega vastuolus või tohivad rahvasaadikud ikkagi
enda palkasid teatud ajaks külmutada. Praegu teenib parlamendi lihtliige 63 800
krooni kuus.
Reformierakondlasest põhiseaduskomisjoni
esimehe Väino Linde sõnul otsustas komisjon täna anda riigikogu menetlusse
lisaks kõrgete riigiametnike palkade külmutamise eelnõule ka riigikogu liikmete
palkade külmutamise eelnõu, teatas komisjon.
Riigikogu liikmete palk vabastatakse
keskmise palga sõltuvusest.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.