Nordic Hotelsi OÜ juhatuse esimees Feliks
Mägus ütles Äripäevale, et hotellisektori üks suuremaid ohte 2009. aastal on
tööjõu vähene efektiivsus.
Hotellindussektori käibe kasv on Mäguse sõnul aastal 2009 maksimaalselt 5%, seejuures sektori kasumlikkus kindlasti ei kasva, pigem jätkub kasumlikkuse langus.
Seejuures on Mäguse sõnul suuremateks ohtudeks sektorile nõudluse kasvu seiskumine või negatiivne kasv nagu Eesti majanduselgi. "Kulude jätkuv kasv, käibemaksu määra tõstmine, tööjõu vähene efektiivsus," loetles Mägus lisaks.
"Ellujäämiseks ja jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb investeeringud suunata toodete kvaliteedi hoidmisele ja koolitustesse," räägib Mägus veel konverentsil Äriplaan 2009. Edu tagavad teenuse stabiilne kvaliteet, õigete hoiakutega pühendunud töötajad ja hea meeskond, tõhus müügitöö ja head kontaktid turuga.
“Samas tundub, et tööhõive väheneb, aetakse läbi miinimumiga, suureneb töö intensiivsus ja töötasu veidi kasvab, kasvu on näha maksimaalselt 5%, kuid seegi jääb alla inflatsioonitaseme".
Mida veel on oodata hotellinduse sektoris järgmisel aastal, tule ja kuula konverentsil Äriplaan 2009, mis toimub 24.-25. septembril Vene Teatris, Tallinnas.
Registreerimine konverentsile!
Seotud lood
Aasta jooksul teevad eestlased Euroopa
Liidus kõige enam töötunde, nimelt on eestlastel aastas koos rumeenlastega 1856
töötundi, prantslastel on töötunde 1568.
Tallinna hotellide juhid on veendunud, et
majutusteenustelt arvestatava käibemaksu tõstmine 5 protsendilt 18-le mitte
ainult ei vähenda klientide arvu ja hotellide rentaablust, vaid mõjub
negatiivselt ka turistide arvule kogu Eestis.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.