Premia Tallinna Külmhoone AS-i juhatuse
esimees Kuldar Leis ütles aripaev.ee-le, et majanduses on head ajad
ülevõtmisteks ja vihjas, et Premia Tallinna Külmhoone laokompleksi müügist
saadud rahaga võivad nad mõne Baltikumi konkurendi ära osta.
Leis ütles, et kuna EfTEN selliseid tehinguid otsis ja neil oli plaan oma kinnisvara müüa, siis sündis selline tehing. „Siin ei ole midagi eriskummalist,“ lisas ta.
Kinnisvarast saadud raha on plaanis muudesse projektidesse investeerida. „Baltikumis on huvitavad ajad, majanduskeskkond on sobilik ühinemisteks ja ülevõtmisteks,“ vihjas Leis võimalikele ühinemistele.
„Vaatame ringi mujal, mitte Eestis, sest siin meil peale Balbiino konkurente pole ja Eestisse jääb kaks tugevat tootjat ja see on hea ka tarbijale,“ rääkis ta tulevikuplaanidest. „Kui asja saab, võib juba sügisel kuulda, kui ei saa, siis ei saa,“ jäi Leis salapäraseks.
Peterburi teel asuva kinnistu müügi edenemist kommenteerides jäi Leis napisõnaliseks. „Seal tootmine käib ja vastu talve ei jõua enam müüa,“ lisas ta.
EfTEN Capitali juhatuse esimees ja osanik Viljar Arakas ütles aripaev.ee-le, et nad hindavad Premiat kui rentnikku väga kõrgelt. „Hoone on heas asukohas, saime hea pikaajalise rentniku,“ põhjendas ta Betooni tänav 4 asuva Premia laohoone ostu.
Arakse sõnul võidavad tehingust mõlemad pooled. „Premia saab vabu vahendeid juurde, et tootmisse investeerida,“ nägi ta ka vastaspoole kasu.
„See on tervitatav trend,“ lisas ta, et ka Eestisse hakkab jõudma tava, kus ettevõtted müüvad oma kinnisvara ja pigem rendivad seda edaspidi.
Seotud lood
Premia Tallinna Külmhoone AS müüb Peterburi
tee 42 asuva kinnistu. Avalikule kirjalikule enampakkumisele pandud kinnistu
alghind on 105 miljonit krooni.
Eesti tuntud ettevõtjate Olari Taali,
Hannes Tamjärve, Peeter Männi, Arti ja Viljar Araka, Jaan Pillesaari ning Olav
Miili osalusega firma EfTEN Capital ostis Premia Tallinna Külmhoone
laokompleksi.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.