Soome võimud ei kavatse praegusel kujul
Nord Streami keskkonnamõjude uuringut Läänemere põhja gaasijuhtme paigaldamiseks
heaks kiita.
YLE teatas reedel allikaid mainimata, et valitsus on vastu Soome lahe käsitlemisele osana Läänemere põhjapoolsest regioonist, nagu on konsortsiumil praegu plaanis, ning nõuab selle uurimist eraldiseisva ökoloogilise tervikuna, vahendas Postimees.ee.
Soomlaste hinnangul ei anna sidumine Läänemere põhjaosa ülejäänud aladega piisavalt sisulist teavet gaasijuhtme keskkonnamõjudest Soome lahele, mistõttu pole võimalik anda neile ka mõistlikku hinnangut.
Läänemere põhjaosa on nimelt Soome lahest erinev muu hulgas näiteks merepõhja ehituse, merevee soolsuse ja ka teiste näitajate osas, mistõttu ei ole neid ühtse tervikuna uurides võimalik teha teaduslikult vettpidavaid järeldusi, leidsid eksperdid. Hamburgis lõppenud nõupidamisel peeti ebapiisavaks ka konsortsiumi seniste uuringute käigus kogutud andmeid.
Seotud lood
Venemaa riigiduuma asespiikri sõnul ei
pidurda maailma tabanud finantskriis Nord Streami edasiminekut gaasijuhtme
ehitusel.
Venemaa agressioon Gruusia vastu ning
peaminister Putini avalik hirmutamine gaasi- ja naftatarnete võimaliku
peatamisega Euroopasse on täiesti uude valgusesse seadnud ka Nord Streami
projekti tegeliku olemuse, kirjutab Riigikogu liige Marko Mihkelson oma
ajaveebis.
Newsru.com kirjutas, et Nord Stream AG tegi
kõigi kolme Balti riigi valitsusele ettepaneku merealuse gaasitrassiga ühendatud
gaasihoidla ehitamiseks. Siiani on läbirääkimisi hakanud pidama vaid Läti
valitsus.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.