Tööandjate keskliidu juht Enn Veskimägi
ütles Äripäeva konverentsil Äriplaan 2009, et kinnisvaramulli lõhkemisega algas
majanduse ümberstruktureerimine.
„Ehitus andis väga palju tööd erinevatele tööstusharudele, mindi kergema vastupanu teed, keegi ei mõelnud sellele, et otsida kanaleid, leida väljundeid Euroopasse või Skandinaaviasse,“ rääkis Veskimägi. „Tööstussektorit mõjutab see, et pangad ei finantseeri enam hea meelega kinnisvara ja kõrgete tööjõukuludega sektoreid. Paljud ei suuda enam laene teenindada ega uusi võtta, et investeerida tootmisesse.“
Veskimägi sõnul on tööstus kindlasti oluline, kuna annab SKPst 16% ning 20% tööhõivest. Ta viitas, et väikeettevõtted olid pikka aega orienteeritud koduturule ning kui täna öelda, et eksport peaks majanduse põhjast välja vedama, siis ta ei kujuta ette, kuidas need väikesed ettevõtted suudaksid praegu eksportturgudele minna.
„Neil on täna tõsiseid probleeme inimestele töö andmisega, sellises olukorras on raske rääkida tootearendusest või eksportturgudele minekust,“ sõnas Veskimägi.
Seotud lood
Premia Tallinna Külmhoone juhatuse esimehe
Kuldar Leisi sõnul uuel aastal ülesostmised ja ühinemised toiduainetetööstuses
ainult suurenevad.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.