Valitsus hakkab oktoobri lõpus kaaluma,
mida teha arenguks hädasti raha vajavate riigifirmadega, kellele riik omalt
poolt rahasüsti teha ei jaksa või ei taha.
Majandusministeeriumis ja riigifirmades endis on tulevikustsenaariume ja rahavajadust paberile pandud suvi otsa, valitsuse kabinetiistungile jõuavad ettepanekud tõenäoliselt oktoobri lõpus, kirjutas Postimees. Seetõttu ei tahtnud majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts tekkinud mõtteid veel täpsemalt avaldada, kuid tema kinnitusel ei ole ühegi riigifirma puhul pakilist müügivajadust, küll oleks aga vaja head partnerit.
Partnerit – olgu selleks siis strateegiline investor või raha leidmiseks börsile minek – vajaksid ettevõtted seetõttu, et riigi käest ei ole neil lootust investeeringuteks raha saada.
Ministeeriumi luubi all oli viis ettevõtet – Tallinna Sadam, Eesti Energia, Eesti Post, Tallinna Lennujaam ning Eesti Raudtee vedude pool, firma täielikust müügist on seni räägitud vaid Eesti Posti puhul, mille müügiideed on toetanud nii poliitikud, firma juhid kui ka ministeeriumi ametnikud.
Seotud lood
Kuna krooni tuleb sent haaval korjata ja
hetkel oleme tuludenappuse osas väga teravas punktis, siis võibolla tänavu ja
järgmisel aastal polegi riigifirmade osaluste müümine väga mõttetu mõte, lausus
investorite liidu juht Heldur Meerits tänases Kuku raadio Keskpäevatunnis.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.