"Selge see, et turu korrastumine jätkub, tõenäoliselt toimub ka mõneprotsendiline kahanemine. Pinnale jäävad vaid tugevamad ja tublimad, Novatours kindlasti nende seas. Uskuge mind, et lõppkokkuvõttes kliendid sellest ainult võidavad," lisas Vanaale.
Vanaale sõnul pole reisikorraldussektori hetkeolukord Novatoursile üllatuseks. Turu muutumist ootasid nad juba aasta eest, kui majanduslangus polnud Eesti ärisektorit veel tabanud.
Vanaale lausus, et sellel suvel pakuti enneolematult palju tšarterlende ja seetõttu olid mitmedki Eesti reisikorraldajad sunnitud mõned reisid ja isegi sihtkohad ära jätma või müüma oma reise suure kahjumiga.
Kõikuva kütusehinna ning üldise hinnakasvu tõttu ei suuda reisikorraldajad puhkusereise püsivalt sama hinnaga müüa. "Mai lõpus ja juunis tekkis ka olukord, kus hiljuti reisikorraldusturule tulnud ettevõtted alustasid reiside müüki tugevasti alla oma hinna," märkis Vanaale.
"See mõjutas otseselt kogu sektorit ja tarbijakäitumist negatiivselt, viies lõpuks selleni, et osad kliendid viivitasid reisi ostmisega viimase hetkeni, oodates, millal hind langeb veelgi. Kuid lõpmatuseni ei saa reise omahinnast odavamalt müüa, see on otsetee makseraskusteni," kommenteeris Vanaale ja lisas, et praegu hakkab turg õnneks stabiliseeruma ning reisipakett maksab täpselt nii palju, kui see väärt on.
Horizon Traveli juht Cinzia Siig ütles aripaev.ee-le, et neil läheb tublisti, kuna esimese kaheksa kuu käive ületas 130 miljonit krooni. See tähendab ligikaudu 15% kasvu võrreldes möödunud aasta sama ajaga. "Kasuminumbrid loeme kokku aasta lõpupoole," märkis ta.
"Hetkel suurt sooduspakkumiste lainet ei ole, kindlasti ei lange niipea hinnad kevad-suviste soodushindade tasemele. Reisipaketi eest tuleb siiski välja käia õiglane hind," rääkis Siig.
"Horizon Travel kindlasti pankrotti minna ei kavatse. Teiste kohta ei oska kommenteerida. Aeg näitab," vastas Siig küsimusele, millised turismifirmad tema hinnangul esimesena pankrotti lähevad.