Septembri alguses müüki pandud Loksa
laevaehitustehas ei ole veel uut omanikku leidnud.
Tehase tegevdirektori Flemming Sorenseni sõnul koordineerib müügiprotsessi Danske Bank tütarettevõte Danske Markets.
Septembris müüki pandud Loksa laevaehitustehase omaniku Taani firma Odense Steels Shipyard tegevdirektor soomlane Buus Nielsen teatas dv.ee-le, et tehase müügiprotsess kulgeb plaanipäraselt. "Nagu planeerimisegi, kogume infot. Praegu me ei tahaks avalikustada infot potentsiaalsete ostjate ning nende hinnapakkumiste kohta," selgitas Nielsen.Kolmapäeval teatas Loksa laevaehitustehase pressiesindaja Rein Heina, et kogu ettevõtte juhtkond sõitis Taani, kus algavad Loksa tehase müügiga seotud dokumentipaketi koostamise läbirääkimised.
Potentsiaalsete ostjate kohta märkis Heina, et meedia väidetel võib tehase ostust olla huvitatud ainult üks ettevõte - BLRT.
Septembri alguses Loksa tehase müügist kuulnud BLRT Grup juhataja Fjodor Berman ütles toona, et kaalub laevaehitustehase ostuvõimalust. Sel nädalal teatas Berman, et BLRT Grup ei ole ostust huvitatud: "Lähtudes meil olevatest andmetest, ei aitaks Loksa tehase sidumine BLRT Grupiga luua sünergiat ning ei vasta BLRT Grup arengu strateegilistele eesmärkidele."
Seotud lood
Maailma suurim konteinervedude firma Taani
A.P. Moeller-Maersk A/S müüb Loksa laevatehase, et koondada tähelepanu raskustes
Lindö tehase kasumlikkuse taastamisele Taanis Odenses.
Portugali metallitootja Martifer SGPS SA
maksis Navalria SA laevatehase eest 4,6 miljonit eurot (71 mln krooni), vahendas
Bloomerg.
Balti Laevaremonditehase ehk BLRT omanik
Fjodor Berman ütles, et kaalub kõiki võimalusi Loksa laevatehase
ostuks.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.