Jaekaubandusketi OG Elektra juhi ja omaniku
Oleg Grossi sõnul oleks Äripäeva koostatud Rikaste TOP 500 esiots hoopis teine,
kui oleks arvutatud maha ka kohustused.
„See esimene ots edetabelis on kahtlase väärtusega, seal on virtuaalne immateriaalne vara ja palju aktsiate õhku,“ kommenteeris Gross Äripäeva koostatud Rikaste TOP 500 esiotsa.
Oma koht edetabelis võiks Grossi sõnul isegi kõrgem olla. “See koht polegi kõige parem ja pole kõige täpsem, sest see metoodika on küsitav,“ lausus Gross, kelle sõnul võiksid teise metoodika korral tabelis nii mõnedki muutused toimuda. Antud metoodika puhul pole inimeste kohustusi maha arvutatud. „Kui kohustused ka maha arvutada, siis saaksime objektiivsema pildi“ lisas ettevõtja.
Oleg Gross usub, et tema ettevõtte tugevuseks on tegevusvaldkond ja väärtused. „See valdkond on esmane ja inimestele läbi kõigi aegade vajalik,“ lausus Gross, olenemata sellest, kas elu on kergem või raskem.
Eelolevatel aastatel löövad tema sõnul läbi just need valdkonnad, mis tegelevad tõsiste asjadega, sest need on jätkusuutlikumad. „Minu valdkond on kindlamal alusel ja kindlamalt garanteeritud. Meie oleme arvestanud põhimõtet, et võlg on võõra oma ja laenuraha peal me ei laiene,“ lausus Gross.
Tema sõnul ei saa kõiki asju rahas ja hetkehinnas mõõta, on olemas ka püsiväärtused ja Grossi jaekaubanduskett Elektra on just neid väärtusi arvestades üles ehitatud.
Küsimusele, kas õnn peitub rahas, ei saa Grossi sõnul üheselt vastata, sest see pole ainuke kriteerium. „Õnneks on kindlasti raha vaja, kuid see pole esmatähtis. Kuid, kui pole tervist, siis pole ka rahal ka mingit väärtust,“ märkis Gross.
Seotud lood
Eesti laevatranspordi kolm musketäri Hanschmidt, Pant ja Järvelill on möödunud aastal üks kõigi ja kõik ühe eest väljas olnud, sest käsikäes tõid mehed Äripäeva rikaste TOPis koju kolmikvõidu.
Äripäeva rikaste TOP 500 sisaldas mitmeid
edukaid advokaate, kes murdsid tabelisse mitte tänu oma advokaadibüroodele, vaid
hoopis neile kuuluvate kinnisvara või investeerimisega tegelevatele firmade
tõttu.
Suurettevõtja Endel Siffi sõnul polnud
möödunud aasta hea aasta, sest pronkssõduri teisaldamine mõjutas transiidiäri ja
kärpis ka isiklikku rahakotti.
Äripäev avaldab sellel reedel Rikaste TOP
500. Esimene ettevõtja, kes sealt sel aastal välja jäi oli seltskonnahing ja
meelelahutusärimees Aivar Riisalu.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.