Äripäev avaldab sellel reedel Rikaste TOP
500. Esimene ettevõtja, kes sealt sel aastal välja jäi oli seltskonnahing ja
meelelahutusärimees Aivar Riisalu.
Kui eelmisel aastal oli Aivar Riisalu Äripäeva Rikaste TOP 500 sees, siis sellel aastal kukkus mees edetabelist välja. Riisalu vara väärtus on Äripäeva hinnangul 55 miljonit krooni.
2007. aasta alguses arvas meelelahutusärimees Aivar Riisalu, et ei peaks tegelikult mitte midagi tegema, sest tema ärid tiksuvad kenasti. Selle aasta augustis oli Riisalu firma BG Muusika 135 000 kroonises maksuvõlas, mille peale Riisalu lausus Õhtulehele kommentaari andes järgmiselt: „See ei ole ju üldse suur summa, praegu kõigil võlad kasvavad, see pole midagi erilist.“
Selle aasta juulis märkis kinnisvara ettevõtte Hansabalti omanik ja keskerakondlane Aivar Riisalu Äripäevale, et tema äritegevuse päästis hullemast konservatiivsus. "Ütleme nii, et halvas unenäos ka ei osanud arvata, et nii hulluks läheb. Nii dramaatiliseks ei osanud ma olukorda prognoosida," tunnistas Riisalu juulis.
Sama suure väärtusega nagu Riisalu vara ehk 55 miljonit krooni on vara väärt ka ettevõtjatel Vallo Palvadrel, Valeri Burdeinõil, Mihail Šandalil, Sander Kausil ja tema äripartneril Sven Maanurmel.
Seotud lood
Eesti laevatranspordi kolm musketäri Hanschmidt, Pant ja Järvelill on möödunud aastal üks kõigi ja kõik ühe eest väljas olnud, sest käsikäes tõid mehed Äripäeva rikaste TOPis koju kolmikvõidu.
Kui 2006. aasta rikkaima mehe Toomas Annuse
vara löödi kokku ja saadi tulemuseks natuke üle 2 miljardi krooni,
omistati talle Eesti rikkaima mehe tiitel. Eelmise aasta esirikka Armin
Karu varandus ületas Annust aga pea kahekordselt.
Jaekaubandusketi OG Elektra juhi ja omaniku
Oleg Grossi sõnul oleks Äripäeva koostatud Rikaste TOP 500 esiots hoopis teine,
kui oleks arvutatud maha ka kohustused.
Äripäev avaldab igal aastal rikaste TOP
500, kus reastatakse Eesti ettevõtjad nende firma väärtuse järgi. Eelmisel
aastal võitis rikaste TOPi Tallinki suuromanike hulka kuuluv Ain Hanschmidt.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.