24aastane mustanahaline Sonija
Parson räägib Äripäevale, et talle on äärmiselt oluline, et
presidendiks saaks mustanahaline. "Kes üteb, et rass pole oluline, see valetab,"
nendib Parson.
Küsimusele, kelle poolt ta hääletaks juhul, kui mustanahaline kandidaat oleks talle tõeliselt vastumeelne isik, vastab Parson, et siis peaks ta ikka väga-väga tõsiselt järgi mõtlema.
Parson tunneb, et demokraatide kandidaat Barack Obama suudab aga ka rassist olenemata paremini mõista tema enda läbielatud raskusi: neiu on pärit väga vaesest üksikema perest. Ämmaemandana töötav Parson sai küll hea keskkooli- ja kolledžihariduse, kuid ülikooli jäi tal majanduslikel põhjustel minemata. "Ka Obama on pärit tavalisest üksikema perest, kuid ometi sai ta minna Harvardi ülikooli. Tema teab, kui tähtis on anda võimalikult paljudele juurdepääs kõrgharidusele," nendib Parson.
Teiseks oluliseks teemaks on Parsoni jaoks tervishoiSonija Parson (24) on juba andnud oma hääle Barack Obamale, esimesele mustanahalisele presidendikandidaadile USA ajaloos d. Tal endal ei ole näiteks tervisekindlustust, sest suur osa tema tööst on vabatahtlik töö, ning ta usub, et tervishoid peaks olema kättesaadav kõigile nagu Euroopas. Parson on Euroopas käinud - ta oli kuu aega Viinis ÜRO juures USA noorte esindaja.
Parson mainib aga positiivsena ka Obama oskust rahamogulitega suhelda. Ta rõhutab, et Obama ei taha mitte rikastelt raha ära võtta ja laiali jagada, nagu vastasleer väidab, vaid anda selle asemel kõikidele võrdsed võimalused ise raha teenida.
Siin Kapitooliumi linnaosa valimisjaoskonnas on Parson täna sellepärast, et ta on toonud oma tädi käekõrval valima. Ise on ta juba oma hääle andnud. "Näe, mul on kleeps ka rinnas, mis näitab, et olen juba valinud!" näitab ta uhkelt.
Parson, kes töötab ka 7-14aastaste tüdrukute gruppidega, et neile kodaniku- ja seksuaalharidust anda, viis oma tüdrukute seas läbi nn valimiskoolituse. Koolituse lõpus said tüdrukud mänguvalimiste käigus hääletada: vabariiklaste kandidaat John McCain ei saanud mitte ühtegi häält.
Seotud lood
Valijad Washington DCs Kapitooliumi
linnaosas, umbes veerand tunni jalutuskäigu kaugusel USA Kongressi
hoonest, peavad seisma ligi tund aega sabas, et oma hääl kohalikus baptisti
kirikus valimiskasti panna.
Nagu enamik Washingtoni inimesi ikka, annab
Michael Singer, 53aastane keskastmejuht, tänavustelgi valimistel oma hääle
demokraatidele.
Ennustus, et tänastel
presidendivalimistel osalevad erakordselt paljud esmavalijad, vastab tõele,
väidab Washington DC suuruselt teise valimisprefektuuri kapten Millie Ware.
"Olen täna näinud palju esmakordseid valijaid, 20aastaseid, 50aastaseid, isegi
70aastaseid," räägib Ware.
Washingtonis valimisjärjekorras ootav
69aastane endine antropoloogiaprofessor Leedon Lefferts kinnitas Äripäevaga
vesteldes, et Barack Obama poolt hääletamine näitab pigem konservatiivsust.
"Just Obama on ju vastutustundliku valitsuse esndaja," märkis mees. "Tema
kulutab meie raha arukalt."
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.