Maailma esimese riigiga liigitab Hiina
internetisõltuvuse haiguste klassifikatsiooni.
Hiina arstid on koostanud definitsiooni, mille põhjal seda sõltuvust diagnoosida. Selle koostamiseks uuriti 1300 internetikasutajat, kellele sõltuvus valmistab psühholoogilisi probleeme, sealhulgas igatsust pääseda iga hinna eest internetiga ühendatud arvuti ligi, vaimsed või füüsilised kaebused, ärritus, keskendumisraskused ja unehäired, kirjutas Daily Mail.
Sõltlane on see, kes veedab päevas internetis vähemalt kuus tundi ning kellel on viimase kolme kuu jooksul ilmnenud vähemalt üks eelmainitud sümptomitest.
Seega võib Hiinast saada maailmas esimene riik, mis käsitleb internetisõltuvust ametlikult kliinilise haigusena.
Tao Ran, kes asutas 2005. aastal Pekingis sõjaväe keskhaigla juurde Hiina esimese internetisõltlaste raviga tegeleva osakonna ütles ajalehele China Daily: „Kaheksakümmend protsenti sõltlasi on võimalik terveks ravida. Ravi kestab umbes kolm kuud.“
Ta soovib, et Hiina psühhiaatriakliinikutes loodaks spetsiaalsed osakonnad, mis oleks mõeldud netisõltlaste raviks.
Hiina tervishoiuministeerium kinnitab netisõltuvuse ravijuhendi ilmselt uue aasta algul, seega jõuab netisõltuvus samale tasemele hasartmängusõltuvuse või alkoholismiga.
Hiinas arvatakse netisõltuvuse all kannatavat kümnendik noortest, ehk neli miljonit inimest. Neist 70 protsenti on mehed.
Paljudel on unehäired, nad lõpetavad pere ja sõpradega suhtlemise ning saadavad päevi mööda arvutiekraani ees, istudes jututubades või mänge mängides.
Tao sõnul on netisõltuvus tihti mingite keerukamate psühholoogiliste probleemide sümptom. Lapssõltlastel on käitumishäired, mis sõltuvuse tagajärjel süvenevad.
Tao, kes on tuntud heroiinisõltlaste ravi spetsialistina, kasutab ravis nõustamist, hüpnoosi, haiglas on sõjaväeline distsipliin ning sõltlastele tehakse elektrišokiravi.
Hiinas on maailma suurim internetikasutajate arv – 253 miljonit inimest, kuid riigi kiirelt kasvav majandus teeb aina rohkematele võimalikuks arvuti kasutamise.
Seotud lood
Tavalise Lõuna-Koreas Taegu elava 28-
aastase boileriparandaja Lee Seung Seopi nimi tõusis maailma meediasse täna kaks
aastat tagasi toimunud kurva sündmuse tõttu.
Väga paljud inimesed on sõltuvuses
alkoholist, kofeiinist ja teistest meelemürkidest, kuid kas on võimalik olla
sõltuvuses ka mobiiltelefonist, iPodist ja teistest sarnastest tehnoloogilistest
vidinatest?
Hiina teatas esimest korda nelja aasta
jooksul elektritarbimise vähenemisest ühe kuu lõikes.
Turvasüsteemid toodavad igapäevaselt suurtes kogustes infot. Läbi tänapäevaste nutikate lahenduste saab neid andmeid üha kiiremini töödelda. Selle abil on võimalik näiteks läbi
valve- ja läbipääsusüsteemide tuvastada inimeste käitumises anomaaliaid ja hinnata reaalajas võimalikke riske. See on vajalik ettevõtetele, kes pakuvad elutähtsaid teenuseid ja võivad on ärisaladuse või andmete lekkimise korral saada suurt kahju.