Peale eilset verevalamist USA
indeksfutuurid üle 2% plussis.
Aktsiad on eelturul näidanud rohelisi numbreid ning üle tüki aja tõotab tulla positiivsema algusega börsipäev.
Eile kukkusid USA aktsiaturud viimase 11 aasta madalamale tasemele. Kes 1997. aastal oma raha USA aktsiaturgudele viis, oma portfelli ära unustas ning eile sinna pilgu heitis, võis näha suure tõenäosusega 0%-list progressi. Septembri algusest on Dow Jones tööstusindeks kukkunud 32%, mida võib tõepoolest nimetada ametlikult "börsikrahhiks" USA turgudel.
Jätkuvalt on aktuaalsed fondide sundmüügid. Viimastel kuudel on fondidest välja tõmmatud rekordkoguses varasid. Oktoobris võtsid investorid ainuüksi hedge fondidest välja üle 50 miljardi dollari. Kui fondide sundmüügid ei lõpe, näeme aktsiaturgudel suure tõenäosusega veel madalamaid põhju kui praegu.
Citigroup, kes oli 2006. aastal turuväärtuselt maailma suurim pangagrupp 274 miljardi dollariga, on eelturul 11% plussis, olles viimased kaks päeva järjest kukkunud 25%. WSJ raporteeris, et pank arutab juhatuse koosolekul seda, kas müüa täielikult või siis osaliselt Citigroup. Peale massiivset kukkumist aktsiahinnas võib tõus olla tingitud lihtsalt lühikeseks müüjate katmisest, kes kindlustavad oma kasumeid.
Arvutitootja Dell (DELL) on tõusnud eelturul 6% peale kvartalikasumi teatamist, mis oli 5% parem kui analüütikud olid oodanud.
Ajalehtede kirjastaja New York Times Co. (NYT) teatas, et kärbib dividende 74% kuuele sendile aktsia kohta.
The Gap (GPS) teatas kasumi kasvust 3% ning on eelturul tõusnud 4%.
Salesforce.com (CRM) on tõusnud eelturul 11%. Ettevõte teatas 55% parematest kasumitulemustest, kui analüütikud olid oodanud.
S P 500 indeks on oma 2007. aasta tippudest nüüdseks kukkunud rohkem kui 50%. Finantsasutused ning pangad on maha kirjutanud ja kahjumeid saanud 966 miljardi dollari väärtuses.
S P 500 indeksi ettevõtete kasumid on kukkunud viimases kvartalis keskmiselt 17%. Analüütikud ootasid aga 9,5%-list kasumite kukkumist, näitab Bloombergi statistika.
Euroopa aktsiaturud nii suurt miinust ei näidanud kui USA ning püsivad veel valdavalt miinuspoolel. Londoni FTSE 100 -0,09%, Saksamaa DAX -1,12%, Prantsusmaa CAC 40 -1,08%, Soome OMX -1,05%, Rootsi OMX -1,41%, Venemaa Micex -0,86%, RTS +2,73%.
Aktsiaturud Aasias pole USAle järgnenud ning olid valdavalt plussis. Jaapani Nikkei +2,7%. Hongkongi Hang Seng +2,93%. Hiina SSC Composite -0,72%.
Nafta kukkus eile läbi 50 dollari taseme. Täna on suudetud üle 50 dollari piiri kosuda. USAs NYMEXil maksab nafta hetkel 50,72 dollarit barrel ehk 2,59% rohkem võrreldes eilsega.
Seotud lood
Euroopa börsidel valitseb ettevaatlik
tõusumeeleolu – traditsiooniliselt veavad tõusu kehvimad sektorid – pangandus ja
tooraine.
Venemaa aktsiaturg alustas tänast päeva
tõusuga. Micex 19 indeks tõusis 2,5 protsenti, 1067,37 punktile. RTS
indeks tõusis 4,4 protsenti, 585,72 punktile.
Indeksid kukkusid täna 6% 1997. aasta
tasemetele.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.