Eesti suurim puidutöötlemiskontsern AS
Stora Enso Timber on pooleteise aasta jooksul sulgenud oma viiest töötlevast
ettevõttest kolm. Detsembris lõppes töö Viljandi liimpuitkomponentide tehases ja
Paikuse saeveskis.
Viljandi tehas seiskas liinid 12. detsembril ja Paikuse saeveskis, mis 2007. aasta juunis võttis üle toormepuuduse tõttu suletud Sauga saeveski toodangu ning lepingud, oli viimane tööpäev 19. detsembril.
Viljandi liimpuidutehase komponendiliin on üle viidud Imavere saeveskisse ning hetkel käib liini seadmestamine. Stora Enso Timberi tehnoloogiajuhi Margo Nõlvaku andmeil alustab teisaldatud liin tööd jaanuari lõpus.
„Paikuse saeveski sisseseade osas praegu kindel plaan puudub, kaalumisel on erinevad variandid,“ ütles Nõlvak. „Kindlasti soovime Paikuse saeveski tehnikat, nii palju kui võimalik, kasutada oma teistes saeveskites – kas siis Baltikumis või mujal.“
Paikuse saeveski kõige moodsam tootmisliin on Eesti üks võimsamaid höövliliine, mis käivitus 2005. aasta augustis.
Selle nädala algul, pärast kahenädalast jõulupuhkust jätkasid tööd Stora Enso Timberi kaks puidutööstusettevõtet: saematerjali ja liimpuittooteid tootev Imavere saeveski ning Rakvere külje all asuv Näpi saeveski, mis järjest enam tegeleb peamiselt saematerjali hööveldamisega.
Imavere saeveski tootis eelmisel aastal 266 000 m3 saematerjali ja 110 000 m3 järeltöödeldud tooteid. Näpi saeveski hööveldas mullu 55 000 m3 saematerjali. Detsembris uksed sulgenud Paikuse saeveski tootis eelmisel aastal 66 000 m3 saematerjali.
Seotud lood
Paikuse saeveskit algusest peale ehk veidi
üle üheteistkümne aasta juhtinud Tõnu Järv on alates eelmise aasta 19.
detsembrist sundpuhkusel.
Stora Enso piirab alanud aastal tootmist ja
alustab täna Soomes rohkem kui 5000 inimest puudutavaid sundpuhkuse
läbirääkimisi, kirjutab Taloussanomat.
Stora Enso Eesti AS teenis eelmisel aastal
Eestis veidi enam kui miljardi kroonise käibe juures 242 miljonit krooni
kahjumit.
Stora Enso Viljandi liimpuidutehases ja
Paikuse saeveskis jäi aasta lõpus tööta üle kahesaja inimese.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.