Toornafta hind kerkib juba teist päeva
pärast OPECi liikmete sõnavõttu naftatootmise suuremast kärpimisest, kirjutab
Bloomberg.
Saudi-Araabia ja Venezuela andsid eile mõista, et plaanivad hinnatõusu toetamiseks tootmist vähendada rohkem, kui OPECi 17. detsembri kohtumisel kokku lepiti.
"OPECi taktika praegu on naftahindade mõjutamine verbaalse sekkumisega, sest hinnad on sellele praegu väga tundlikud olnud," sõnas Dredner Banki tooraineanalüütik Bayram Dincer uudisteagentuurile.
Siiski on oodata USA energiaameti teadaannet veelgi kasvanud laovarudest, mis peaks hinnatõusu veidi tagasi hoidma. Bloombergi andmeil kasvasid USA varud eelmisel nädalal 2,75 miljoni barreli võrra.
OPECi liikmed leppisid kokku tootmise vähendamises 9 protsendi võrra alates selle aasta 1. jaanuarist. See tähendab, et nüüd peaksid liikmed tootma 24,845 miljonit barrelit päevas varasema 27,45 miljoni barreli asemel.
Nafta kaupleb praegu Londonis 45,8 dollari hinnatasemel.
Naftat eksportivate riikide organisatsiooni OPEC põhitegevus on toornafta hinna reguleerimine maailmaturul liikmete naftatoodangu ja ekspordikvootide kindlaksmääramise kaudu.
Seotud lood
Endine investeerimispank Morgan Stanley
rentis supertankeri, et Mehhiko lahes naftat ladustada, astudes sammuga samasse
paati, kus juba ootavad Citigroup ja Royal Dutch Shell.
Nafta hind on USAs taas sukeldunud ning on
sammu kaugusel uutest põhjadest.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.