SEB aktiivsete klientide nimistusse on
lisandunud mitmeid uusi rahvusvahelisi ettevõtteid, ütles SEB
ettevõtluspanganduse valdkonna juhi asetäitja Allan Parik.
Küsimusele, kui palju ärikliente on viimasel ajal oma raha üle toonud Swedbankist SEBi, vastas Parik, et reeglina on suurettevõtted mitme panga kliendid, seega on küsimus pigem kliendi aktiivsuses ühes või teises pangas.
"Klientide aktiivsus SEBs on kasvanud, seda eriti eelmise aasta viimases kvartalis. Meie aktiivsete klientide nimistusse on lisandunud mitmeid uusi rahvusvahelisi ettevõtteid," kinnitas Parik.
Ettevõtjate raha jagamisest erinevate pankade vahel rääkis Swedbanki ettevõtete panganduse tegevdirektor Artjom Sokolov, et kõik tahavad maandada riske. Küsimusele, kas ettevõtjad on oma raha Swedbankist konkurentide juurde viinud vastas ta: "Vale oleks väita, et keegi pole midagi teinud, pigem on kontode avamisi mujal - osa ressursse on viidud väljapoole."
Aga ütleks, et summa summaarumina oli madalpunkt oktoobri keskpaigas ja sealt suutsime tegelikult juba aasta lõpuks päris hästi plussi tulla, lisas ta.
"Osad ettevõtted tulid välja poliitikaga, et tegelikult me ei tohigi hoida ühes pangas rohkem kui 1/3 sõltumata, mis pank see on. Äkitsi ilmnesid sahtlist välja sellised poliitikad, mida varem ei olnud," sõnas Sokolov ja lisas, et tegelikult on see ettevõtte puhul täitsa hea mõte.
Seotud lood
Ettevõtjatel on praegu lihtne pankade
suhtes kriitiline olla, kuid finantsstabiilsuse tagamiseks ei tasu panka
vahetada, ütles Trigon Capitali suuromanik Joakim Helenius.
Eesti pangaliidu esimehe Aivar Rehe arvates
peame praegu võitlema selle eest, et laenuraha juurdekasv säiliks.
Osa raha teistesse pankadesse välja viinud
ettevõtete suhtes on pangad täna rangema hoiaku võtnud, ütles Standardi
suuromanik Enn Veskimägi.
Kuna SKP kasvu prognoosid on negatiivsed ja
pangandus on tsükliliselt rohkem mõjutatud sektor kui teised, on
raske ennustada selleks aastaks tulemuste kasvu, ütles Swedbanki
juht Priit Perens.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.