Need Automedia spioonifotograafide pildid
on senini parimad, mis saadud teise põlvkonna Mercedes CLS’st.
Autot hakatakse müüma 2011. aastal.
Vaid esi- ja tagatulede, külgpeeglite, rehvide ning katusejoone järgi saab aru, et tegu on uue neljaukselise coupe-sedaaniga CLS’iga, niivõrd tugevasti on auto kaetud musta maskeeringuga. Näha on ka osa kandilisest summutist, mille sarnane on ka uuel E-klassi mudelil. Võiks arvata, et kaht kõrvuti asetsevat neeru meenutav iluvõre on võetud ühelt teiselt Saksa automargilt.
2004. aastal ilmavalgust näinud CLS oli üldse esimene 2+2-istmekonfiguratsiooniga neljaukseline coupe-sedaan. Üha enam tootjaid tuleb välja enda versiooniga sellest keretüübist, nt Aston Martini Rapide, Porsche Panamera ja Audi A7, viimast tutvustati Detroidis kui Audi Sportback Concepti. Isegi VW pakub Passat CC’d, kuigi see on luksuses vast sammuke teistest allapoole.
CLSi jõuallikana kasutatakse bensiini (nii turboga kui ka ka ilma) ja turbodiiselmootoreid, aga ka pakutakse ka mudelit BlueHybrid, mida viib edasi S400 BlueHybridist tuntud mootorikombinatsioon. Käigukast on seitsmekäiguline. Tippversioon on, nagu ikka, AMG ja selle mootorist pigistatakse välja 517 hj.
Seotud lood
Mercedese 2004. aastal tutvustatud kupeesedaan CLS jääb ka oma uues, järgmisel aastal debüteerivas versioonis truuks kupeelikule katusejoonele.
Maailma autotootjate seas sedaankupeede
palavikku esimesena nakatunud Mercedes arendab praegu nime CLS kandva sõiduki
teist mudelipõlvkonda (koondnimetus C218).
Kaubanduse mahud näitasid oktoobris juba kerget tõusu ja mõõnaaeg on ületatud, leiab LHV panga kaupmeeste makselahenduste juht Indrek Kaljumäe. Seda enam tuleb tema sõnul tähelepanu pöörata e-makselahenduste võimekusele.