Läti lati püsimajäämine või mittejäämine
sõltub eelkõige valitsuse edasisest tegevusest, kuid välisvaatlejate silmis
ollakse madalamalt hinnatud kui varem, ütles Äripäevale ekstipp-pankur Mart
Altvee.
„Keeruline on hakata spekuleerima, väga palju sõltub sellest, mida uus valitsus tegema hakkab,“ vastas Altvee tänasele päevaküsimusele, kas Läti latt jääb püsima.
„Selge on see, et lihtsamaks see olukorda ei tee ja tõenäoliselt IMFi ja väljastpoolt vaatlejate usk on väiksem kui enne. Aga mingisuguseid tõenäosusi ma ei tahaks hakata pakkuma,“ arutles ekspankur.
Tema sõnul teravdab poliitiline olukord tähelepanu Läti suhtes, kuid tõeliselt ohtlikuks latile võib minna, siis kui ei suudeta valitsust kiiresti kokku panna. „Mis puudutab devalveerimise poolt, siis peame kõik tõsiselt pöialt hoidma, et seda ei tuleks - see on nii Eesti kui Leedu jaoks oluline,“ lisas Altvee.
Kas võib hoopis tulla ette, et minnakse kiirelt üle eurole? „Mina seda lähemas perspektiivis tõenäoliseks ei pea,“ vastas ekspankur.
Eesti Energia tütarfirma juht Lätis ja Eesti Kaubanduskoja juht Aivar Tihane ütles, et Läti peaministri tagasiastumisel ja uue valitsuse kokkupanemisega toimuvatel sündmustel pole otsest seost Läti lati kursi poliitikaga.
Seotud lood
Lätis toimunud valitsuse vahetus ei tähenda
automaatselt lati devalveerimist, kuid tõsi on see, et oht selleks on
suurenenud, ütles Äripäeva päevaküsimusele vastates Sampo Panga juht Aivar Rehe.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.