Peaminister Andrus Ansip kohtub täna
Brüsselis mitteametlikul kokkusaamisel Euroopa Komisjoni rahandusvoliniku
Joaquin Almuniaga, et rääkida Eesti eurole üleminekust.
Valitsuse kommunikatsioonibüroost saadab saadab peaministrit Euroopa Liidu infojuht Villu Känd, kes Äripäevale kohtumise algust ja lõppu avaldama ei soostunud ning mainis lühidalt, et kohtumine võib kesta umbkaudu ühe tunni.
Känd lisas, et Ansip tutvustab Almuniale Eesti plaani ühineda euroga järgmise aasta suvel.
Selle aasta jaanuaris ütles Euroopa Komisjoni rahandusvolinik, et Eesti saab euro alles mõne aasta möödudes. "Usun, et paari aasta pärast, kui majanduslangus on läbi, suudab Eesti jälle eelarvedefitsiidi kriteeriumi täita," ütles Almunia Eesti europerspektiivi kommenteerides.
Peaminister osaleb ka täna ja homme toimuval Euroopa Ülemkogul, kus on peamisteks teemadeks majanduse ja rahanduse olukord jätkuna 1. märtsil toimunud mitteametlikule ülemkogu kohtumisele, energiajulgeolek, rahvusvaheliste kliimaläbirääkimiste ettevalmistused ja Euroopa naabruspoliitika idapartnerluse algatus.
Eesti jaoks on kõige tähtsamaks küsimuseks Euroopa majanduse elavdamise kava raames tehtud nn 5 miljardi euro plaani lõplik heakskiitmine ülemkogu poolt. Olulised on komisjoni ettepanekud majandus- ja rahanduskriisist väljatulekuks ning sammud, mis tagavad Euroopa Liidu kui terviku ühtse esindamise G20 tippkohtumisel.
Komisjon ettepaneku kohaselt suunataks täiendavalt ja kiireloomuliselt (2 aasta jooksul) 5 miljardit eurot olulistele energiaühenduse projektidele, kiire interneti väljaarendamiseks 100%-liselt kogu Euroopa Liidu maapiirkondades ja niinimetatud põllumajanduspoliitika uutele väljakutsetele (kliimamuutused, taastuvenergia, bioloogiline mitmekesisus jm).
Täpsem summade jaotus on järgmine: 1,75 miljardit eurot gaasi- ja elektriühendustele; 0,5 miljardit eurot avamere tuuleparkidele; 1,25 miljardit eurot süsiniku eraldamiseks ja ladustamiseks; 1 miljardit eurot lairiba internetile maapiirkondades; 0,25 miljardit eurot maaelu uutele väljakutsetele, selgus riigikantselei kodulehelt.
Seotud lood
Tänasel valitsuse pressikonverentsil ütles
peaminister Andrus Ansip, et Eesti võiks euroalaga ühineda juba 1. juulist
2010.
Bloombergi käsutuses oleva ELi
sisedokumendi kohaselt peab täna Andrus Ansipiga kohtuv ELi rahandusvolinik
Joaquin Almunia Eesti plaani ühineda eurotsooniga juulist 2010 "liiga
ambitsioonikaks".
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.