Bronšteini sõnul tuleb praegune kriis rängem eelmistest, ka suurest depressioonist. "See hõlmab mitte ainult majandust, vaid ka ökoloogiat, demograafiat ning kogu väärtuste süsteemi. Siiani kasutasime äärmiselt liberaalse turu mudelit. Enam see ei tööta," väitis akadeemik.
"Meie peame ka minema liberaalpoliitikalt üle Skandinaavia sotsiaalsele poliitikale. See on kõige efektiivsem mudel. Kui ka muu maailm seda toetaks, oleksid sotsiaalsed riskid palju väiksemad," kinnitas Bronštein.
Teadlase arvates võib Eesti kriisist üle saada. "Jah, meil ei ole eriti ressursse - Maailmapanga hinnangul on Eesti oma potentsiaali järgi 72. kohal. Selles hinnangus arvestatakse inim-, loodus- ja tööstuslikku potentsiaali. Me kaotasime oma tööstuse ja põllumajanduse, et kasuta edukat põllumajanduskooperatiivide kogemust, kus ei olnud vahendajaid," rääkis ta äriakadeemia konverentsil.
Kui luua praegu Eesti põllumehe jaoks kõik võimalused, võib ta meid Bronšteini ütlusel kriisist välja vedada. "Meil on väga töökas ja haritud rahvas, oma IT-arenguga oleme me esimese 20 riigi hulgas," märkis ta.
Seotud lood
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?