Eile puhkenud paanika ümber kolmanda samba
on mulle täiesti arusaamatu, ütles täna riigikogus rahandusminister Ivari
Padar.
"Ma ei tea, kes pahatahtlik inimene see oli, kes selle üles puhus, aga ma luban, et ma teen selle kindlaks," lisas ta saadiku sellekohasele arupärimisele vastates.
Teise pensionisamba küsimust arutab valitsus Padari sõnul homme. "Tänases olukorras, kus me peame vaatama kõiki kokkuhoiuvõimalusi, tuleb ka teise samba puhul leida võimalus, õigemini tuleb kogu pikaajalise pensioniskeemi puhul leida võimalused, kuidas need pikaajalised pensioniskeemid toimivad olukorras, kus majandus mitmel aastal järjest langeb," märkis ta.
Rahandusministeeriumil on tema sõnul olemas mitmed stsenaariumid ja skeemid, kuidas riik võiks käituda. "See on praegu ju selgelt poliitilise otsustuse koht. Homme toimub valitsuskabinetis debatt, kuidas seda teha niimoodi, et säiliks nii riigi rahaline kui siis ka selline üldprofiilne usaldusväärsus," rääkis Padar.
Samas kinnitas ta, et lahendust ei pruugi lähiajal veel saabuda. "Ega ma ei näegi isegi homse arutelu kontekstis seda, et see lahendus nii kiiresti tuleb, et homme oleks olemas laual mingi lahendus, mis hõlmaks kõiki neid probleeme," märkis ta.
Keskerakonna liie Heimar Lenk küsis täna riigikogus rahandusminister Ivari Padarilt, mida ta plaanib teise pensionisambaga ette võtta ning kas kolmas sammas jääb rahandusministeeriumi poolt puutumata.
Seotud lood
Eurole üle minna soovival Eestil võib
olla järgmisel aastal vaja lisaraha kuni 13 miljardit krooni, ütles
rahandusminister Ivari Padar täna riigikogus.
Rahandusministeeriumis ringlevad kolmanda
pensionisamba tingimuste muutmise ideed, muu hulgas kaalutakse nii
maksumuudatusi kui ka varianti, et pensionisamba klient ei saa oma
investeeringut välja võtta enne pensioniikka jõudmist.
Valitsus võib plaanida teise pensionisamba
kaotamist, ütles opositsioonilise keskerakonna juht Edgar Savisaar.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.