President Toomas Hendrik Ilves ütles täna
Kadriorus suurettevõtjatele Jüri Käole, Toomas Lumanile, Veikko Maripuule ja Enn
Veskimägile, et euro pole imerohi, aga ilma eurota ei tule Eesti kriisist
välja.
Ühiselt tõdeti, et pikemas perspektiivis loob aluse majanduskasvuks suuresti just Eesti üleminek eurole, teatas kantselei.
"Välisinvesteeringud on üks oluline abikäsi, mis aitab meil kriisist väljuda ja just selles tõdemuses peitub arusaam, et euro pole imerohi, aga ilma eurota ei tule me kriisist võimalikult kiiresti välja," ütles president Ilves, kelle sõnul tähendab eurotsooniga ühinemine välisinvestorite ja meie ekspordipartnerite silmis Eesti usaldusväärsuse suurendamist, mis omakorda annab võimaluse kasvatada majandustõusuks vajalikku stabiilset keskkonda.
Riigipea sõnul on eurole üleminekuks vajalike kriteeriumite täitmine kogu ühiskonna suur eesmärk. "Kuna ühiskonnas on valmisolek selle eesmärgi nimel pingutada, on ka valitsusel ja Riigikogul olemas olulised eeldused vajalikud otsused langetada," ütles riigipea.
Kohtumisel tõdeti, et kuidagi ei saa nõustuda nendega, kes arvavad pessimistlikult nagu eurotsooniga ühinemise nimel ei ole mõtet pingutada ja selle võiks lükata edasi kaugemasse tulevikku.
Seotud lood
President Toomas Hendrik Ilves ütles
intervjuus Maalehele, et kui "seesama" ettevõtja on nautinud avaliku sektori
rikkalikke ja samas mitte alati väga läbipaistvatel tingimustel saadud
tellimusi, siis võiks ta enne ütlemist peeglisse vaadata.
Fitchi reitinguagentuur ennustab, et Eesti,
Leedu ja Poola võivad siseneda eurotsooni 2013. aastal, Tšehhi 2014. ja
Bulgaaria ja Rumeenia 2015. aastal.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.