Ärimees Oleg Gross usub, et devalveerimine
tuleks pikemas perspektiivis majandusele kasuks.
"Devalveerimine tuleks minu arvates pikemas perspektiivis majandusele kasuks. Ka minu firma kaotaks sellega sadu tuhandeid eurosid, aga väheneksid ettevõtete tegevuskulud, palgakulud," arvas ettevõtja Virumaa Teatajas.
Äripäev tuli neljapäeval, 16. aprillil välja Eesti suurema tiraaziga ajalehega Kaubandus, kus õhutas inimesi Eesti majanduse päästmiseks tarbima. Grossi sõnul ei ole tarbimisele õhutamine õige: "Talupojaloogika ütleb, et kui viljasalv on pooltühi, ei saa tarbimist suurendada," lausus Gross, samas lisas ta, et nii igapäevaste ostude kui ka hangete korraldamisel tuleks Oleg Grossi arvates igal juhul eelistada eestimaist.
Rootsi pankadest sõltub ärimehe arvates praegu oluliselt rohkem kui meie valitsusest. "Olen riigipoolse äriettevõtluse põhimõtteline vastane. Eesti Raudtee tagasiost oli absurdne. Monopoolne Eesti Post on osanud pidevalt kahjumis olla," rääkis Gross.
"Kujutagem ette, et riik või omavalitsus hakkaks looma toidukaupluste ketti. Seda imelikum on Tallinna linnavalitsuse plaan Nõmme turul midagi analoogilist korraldada."
Riigi kulutusi tuleb Grossi arvates oluliselt vähendada. "Riigiametnike palgad on mõistusevastaselt kõrged ja ametnike suur hulk viib keskmise palga kõrgele. Enamikule rakverlastest jääb keskmine palk 13 000 krooni kättesaamatuks unistuseks."
Seotud lood
Äripäeva ettepanek hakata toonitama
sisetarbimise olulisust, et aidata Eesti majandusel taas tõusta, jagas
arvamusliidrid pooldajate ja kriitikute leeri.
OG Elektra omanik Oleg Gross teab
salaalkoholi jõudmisest oma toidupoodidesse enda sõnul sama palju kui
prokuratuur avalikkust on informeerinud ehk mitte midagi.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.