Üleüldine ja eranditeta välja lubatud
riigiametnike palgakärpe eelnõu sisaldab siiski olulist erandit – kui
tavaametnike palgakärpe puhul ei öelda, millal palgad vanale tasemele tõusevad,
siis riigi tippametnike kärbe kestab 2010. aasta lõpuni.
Eelnõu kohaselt vähendatakse küll kõigi Eesti keskmise palgaga seotud riigialamate palka 1. juulist 2009 kuni 31. detsembrini 2010, keskmise palgaga seotud tulusaajad on ses kontekstis president, peaminister, ministrid, kaitseväe juhataja, riigikontrolör, õiguskantsler, riigikohtu esimees ja liikmed, kohtunikud ning soolise võrdõiguslikkuse volinik, kirjutab Postimees. Tähtajalise kärpe määramist on eelnõus seletatud lakooniliselt: "Selleks ajaks peaks olema kriis loodetavasti ületatud."
Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv kaitseminister Jaak Aaviksoo luges eelnõust aga välja seda, et ülejäänud riigiametnikel ei tohi palka tõsta selle aasta lõpuni ja pärast seda on see taas võimalik. Kaitseminister tunnistas samas, et kuigi palka võib tõsta taas järgmisest aastast, siis kohustust selleks teiste riigiametnike puhul seadusest tegelikult ei tulene.
Seotud lood
Riigikogu võiks saata suvel kulude
kokkuhoiuks palgata puhkusele, ütles Raadio 2 saates "Olukorrast riigis"
ajakirjanik Kalle Muuli.
Valitsuse erakorraline kabinetinõupidamine
otsustas kõigi ministeeriumite ametnike palka vähendada 8%. Jõuti ka
kokkuleppele mittemaksuliste tulude suurendamises 2,3 mld krooni võrra.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.