Riigikogu liige Ken-Marti
Vaher kinnitas, et tööandjate avaldus töötuskindlustusmakse tõstmiseks IRLi
meelt muutma ei pane, üle 3% ei ole nad ole nõus laskma sel maksul
tõusta.
"Tööandjad on muutnud kahjuks vägagi tihti oma arvamust," kommenteeris Vaher tööandjate keskliidu tänast avaldust, et töötuskindlustusmakse võiks tõsta 4%ni. Ta meenutas, et 2/3 töötuskindlustusmaksest tuleb töötaja taskust ja ülejäänud maksab tööandja. "See on kirvega selga löömine!" laitis Vaher tööandjate ettepanekut.
Riigikogulane ütles, et IRLil on kaks olulist prioriteeti: rohkem makse mitte suurendada ja viia eelarve tasakaalu. Täna kell 15 kogunetakse riigikogus, et töölepingu seadust arutada. Vaher möönis, et palju aega neil pole, sest järgmisel neljapäeval peab olema eelarve projekt valmis. "Võimalus kompromissiks on," lisas ta.
Sotsiaaldemokraatliku erakonna esindaja töölepinguseaduse jõustamise töörühmas Eiki Nestor ütles eile, et mingit valitsuserakondade seisukohtade lähenemist antud küsimuses tema ei täheldanud.
Kui sotsid eelistavad kergitada töötuskindlustusmakse määra pisut üle nelja protsendi ja jõustada maksutõusu abil 1. juulist juba mullu riigikogus vastu võetud töölepinguseadus koos kõigi tööandjate ja töövõtjate kohustuste ja hüvedega, siis IRL ja oravapartei – töörühmas esindavad neid Ken-Marti Vaher, Rein Lang ja Hanno Pevkur – ei taha sotsiaaldemokraatide ettepanekust midagi kuulda.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ütles tänasel
valitsuse pressikonverentsil, et töötuskindlustuse makse tõstmisega 4% peale
kindlasti ei nõustuta, kui seejuures hüvitisi üle ei vaadata.
Turvafirma K Grupp Turvateenused juhatuse
liige Margus Laasi ütles, et uus töölepinguseadus nende firmat ei morjenda.
Eesti Tööandjate Keskliit peab võimalikuks
töötuskindlustusmaksete tõstmist 4%ni, kuna see on hädavajalik tagamaks
töötukassale eurole üleminekuks vajalikud reservid, teatas liit.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.